VERTIKALAUS ŠOKIO PROJEKTAS „Giedanti Vydūno upė“

VERTIKALAUS ŠOKIO PROJEKTAS „Giedanti Vydūno upė“

Pirmieji ir vieninteliai Lietuvoje, įvaldę vertikalaus šokio techniką, pasipriešinę gravitacijai, šokėjai, gebantys vaikščioti siena, kilti ja ir leistis žemyn – Inga Briazkalovaitė ir Aurelijus Liškauskas kartu su šokių mokykla „Coda" pristato unikalų renginį – vertikalaus šokio spektaklį „Giedanti Vydūno upė". 

Spalio 6 d. „Vakarų Baltijos laivų statyklos" elinge įvyks pasirodymas, gimęs iš noro ištirti erdvę, aplinką ir atrasti dar vieną neeilinę vietą kūrybai Klaipėdos mieste. 

Dėmėsio! Dėl savo unikalios lokacijos, spektaklį stebėti gali ribotas skaičius žiūrovų, tad suskubkite – pirmųjų 500 bilietų kaina 5 eur. 

Europoje šiuo metu šoka vos 5 vertikalaus šokio trupės. Ir nors Lietuvoje kelios iš jų buvo pasirodę, klaipėdiečiai šokėjai Inga Briazkalovaitė ir Aurelijus Liškauskas yra pirmieji ir vieninteliai lietuviai profesionaliai įvaldę vertikalaus šokio techniką su virvėmis ir apraišais bei ją praktiškai pritaikę. Daugelis puikiai prisimena jų kartu su olandų trupe „Bencha Theatre" 2017 m. sukurtą ir ant Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro fasado parodytą vertikalaus šokio spektaklį „Kalbantis bokštas". Tą įstabų vasaros vakarą renginį stebėjo per 2000 žmonių, sugūžėjusių į teatro prieigas (daugiau kaip 25000 projekto vaizdo įrašus peržiūrėjo internete). 

Vertikalaus šokio projektas „Giedanti Vydūno upė“ skirtas 150-osioms Vydūno gimimo metinėms ir Lietuvos šimtmečiui. Simboliškai pasirinkę upės motyvą, pasirodymo kūrėjai Vydūno asmenybę, jo kūrybą ir filosofiją perkels į kitą laikui nepavaldžią dimensiją, tarsi vaikščiotų kūrybos laiko vertikalėje. 

Kūrybinė grupė:
Scenarijaus autorė – Sondra Simana 
Režisierė – Rūta Bunikytė
Choreografai: Rachel Melief, Inga Briazkalovaitė, Aurelijus Liškauskas
Choreografės asistentė – Micka Karlsson
Video projekcijų dailininkė – Vesta Obolevičiūtė
Muzikos autorius – Kristijonas Lučinskas
Šviesų dailininkas – Stasys Jamantas
Garso režisierius – Mindaugas Putna
Idėjos autorė – Kristina Norvilė
Atlikėjai: šokėjai Inga Briazkalovaitė, Aurelijus Liškauskas
Grupė DRIEZHAS: Kristijonas Lučinskas (birbynė, elektronika), Inga Mikulėnė (vokalas), Paulius Stonkus (bosinė gitara), Viktoras Rubežas (mušamieji)

Projekto globėjas – Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas

 

DAUGIAU