VILNIAUS KAMERINIS TEATRAS: Kai žmonės vaidino Dievą!..

VILNIAUS KAMERINIS TEATRAS: Kai žmonės vaidino Dievą!..

Balandžio 24 d. spektaklis nukeltas į rugsėjo 23 d. Bilietai galios tie patys.

Laikantis vyriausybės keliamų reikalavimų ir siekiant išlaikyti saugius atstumus taip žiūrovų, biliete nurodytos vietos gali keistis.

Vienos mergaitės istorija pagal F. Goodrich, A. Hacketto ir V. Kesselmano pjesę „Anos Frank dienoraštis“. Istorija žmogiškumui ir meilei atminti.

režisieriai – Alicia Gian (JAV)/Marius Mačiulis

scenografas – Virgis Malčius

kostiumų dailininkė – Indrė Budreckytė

iš anglų kalbos vertė Marius Mačiulis

garso režisierė – Deimantė Ponelytė

šviesa – Maksim Semionov

trukmė – 150 min. (su pertrauka)

vaidina:

Ana Frank – Sima Tarvydaitė

Otto Frankas – Ridas Jasiulionis

Edita Frank – Vaiva Markelytė

Margo – Indrė Jaraitė / Marta Lipčienė / Inga Šepetkaitė

Petronela van Dan – Žana Jablonskytė

Hermanas van Danas – Tadas Gudaitis

Pėteris – Paulius Valaskevičius

Diuselis – Jonas Braškys/Vaidas Lengvinas

Mipė – Renata Kutinaitė/Dalia Morozovaitė

„Kai žmonės vaidino Dievą!..” – sukrečianti žydų genocido istorijos dalelė, patirta ir įamžinta trylikametės mergaitės. Tačiau tai pasakojimas pirmiausia apie paprasčiausios gyvenimo kasdienybės ilgesį visuotinės baimės fone. Apie viltį, meilę ir mirtį. Apie siaubą ir skausmą, kurį karo metais teko išgyventi įvairių tautų žmonėms. A. Frank istorija – ypatinga, kartu ir viena iš daugybės.

1942-iais Ana savo dienoraštyje rašė: „Man atrodo, kad trylikametės mergaitės pamąstymai bus niekam neįdomūs.“ Ji klydo. Jaunos žydaitės dienoraštis, rašytas Antrojo pasaulinio karo metais, buvo išverstas į 60 skirtingų kalbų, pagal jį sukurta keletas kino filmų, statomi spektakliai.

XX amžiuje naciai taip įsijautė į dievų vaidmenį, kad jie nusprendė, jog vieni žmonės gali gyventi, o kiti – turi mirti, ir šį dievišką planą uoliai vykdė. A. Frank ir dar septyni „neverti gyventi“ žydai dvejus metus slapstėsi palėpėje įrengtoje slėptuvėje Amsterdame. Vaidinusieji dievus juos surado likus mėnesiui iki išvadavimo…

premjera – 2011 m. spalio 21 d.

DAUGIAU