VILNIAUS KAMERINIS TEATRAS: Karalius nuogas

VILNIAUS KAMERINIS TEATRAS: Karalius nuogas

Balanadžio 28 d. spektaklis VILNIAUS KAMERINIS TEATRAS: Karalius nuogas nukeltas į rugsėjo 25 d. Informacija dėl bilietų grąžinimų bus pateikta po karantino.

režisierius – Evaldas Jaras

scenografas – Arvydas Norvaišas

kompozitorius – Tomas Stirna

kostiumų dailininkė – Indrė Budreckytė

garso režisierė – Deimantė Ponelytė

šviesų operatorius – Maksimas Semionovas

trukmė – 90 min.

vaidina

Karalius – Ramūnas Cicėnas

Princesė – Indrė Patkauskaitė / Renata Kutinaitė

Hainrichas – Paulius Valaskevičius

Meras – Šarūnas Puidokas

Ministras – Zigmantas V. Baranauskas

Juokdarys – Mindaugas Capas / Evaldas Jaras / Ramutis Rimeikis

Tarnas – Tadas Gudaitis

Freilina – Marta Lipčienė / Renata Kutinaitė

Auklė – Žaneta Jablonskytė

Meilė, valdžia, įtaka, veidmainystė ir dvigubi standartai.

Vilniaus kamerinis teatras pristato Evaldo Jaro satyrinę komediją „Karalius nuogas“ pagal Jevgenijaus Švarco pjesę. Dramaturgas diktatūros laikais turėjo pakankamai drąsos parašyti pjesę „Nuogas karalius“. Nors pjesė sukurta Hanso Kristiano Anderseno pasakos motyvais, už tokį kūrinį dramaturgas galėjo netekti ne tik laisvės, bet ir gyvybės.

Bijant prarasti darbo vietą, teigiamą įvaizdį ar aukštą padėtį visuomenėje, dažnai išsižadama savo nuomonės ir pasiryžtama neigti net akivaizdžią tiesą. Taip kasdienėje aplinkoje plinta dvigubi standartai, o paprasčiausias etiketas ir mandagumas perauga į masinę veidmainystę. Spektaklio metu panirsite į intrigų pilną valdovo rūmų atmosferą. Čia kiekvienas rūpinasi tik asmenine gerove bei deda visas pastangas šiltos ir patogios vietos išlaikymui, o tai reikalauja nemenkų aukų. Siūlome šiek tiek ironijos, filosofinio humoro, tapti liudininkais, kai pasaka nusimeta savo įprastą rūbą ir apsinuogina iki lyrinio farso.

Evaldas Jaras savaip interpretuoja komiškai ironišką ir filosofinę J. Švarco kalbą, netgi vietomis nuklysta ir nuo H. K. Anderseno pasakos siužeto, ir nuo J. Švarco pjesės, bei pateikia savo versiją.

„Tai nėra ta komedija su „hahaha!“, bet turėtų būti linksma. Reikėtų subtiliau klausytis, kas kalbama, kas primenama, ir tada juoktis. Juk tai – farsas. Tai beprotnamis, kuriame mes gyvename“, – režisierius E. Jaras.

DAUGIAU