Virtualios realybės filmų programa (VDFF)

Virtualios realybės filmų programa (VDFF)

Po sprogimo
After the Fallout

Rež. Sam Wolson, Dominic Nahr
JAV 2019 15 min.

Patyriminėje dokumentikoje žiūrovas panardinamas į gyvenimą Fukušimoje praėjus dešimčiai metų po atominės elektrinės sprogimo; keistos, kone siurrealios erdvės ir kasdienybė žmonių, kurie, pergyvenę katastrofą, iš naujo prisitaikė prie juos supančios aplinkos.

 

Jūra, kurią žmonės vadina tamsiaisiais vandenimis
Havfolket Kalder Morknet Vand

Rež. Vibeke Bryld
Danija 2020 10 min.

Šauksmai iš jūros gelmių vilioja į povandeninį pasaulį. Šiame virtualios realybės seanse žiūrovas panardinamas į giliausius vandenis, kuriuose gyvena šiaurietiškų jūrinių mitų herojai, o ribos tarp žmogaus ir gamtos, vaizduotės ir tikrovės šioje patirtyje palengva išblanksta.

 

Svetimšalis: grafiški prisiminimai virtualioje realybėje
Ferenj: A Graphic Memoir in VR

Rež. Ainslee Robson
JAV, Etiopija 2020 9 min.

Keliaudami per Klivlando ir Adis Abebos rekonstrukcijas, pasineriame į Ainslee Robson išgyvenimus, atmintį. Tai autobiografinis etiopų kilmės amerikiečių režisierės kūrinys, leidžiantis įsijausti į mišrios tapatybės paieškas. Atkuriamieji erdvių 3D modeliai, vaizdo abstrakcija ir atmosfera leidžia vienu metu pajausti ir žmogiškosios tapatybės fragmentus, ir vientisumą.

 

Orbital Vanitas

Rež. Shaun Gladwell
Australija 2016 5 min.

Žvilgsnis į Žemės centrą iš paslaptingų kosmoso platybių. Virtualios realybės seanso metu poetiški vaizdai sukasi aplink žmogaus apgyvendintą planetą Žemę ir jos orbitą, panardindami žiūrovą į svaigią kosminę meditaciją.

Vieta: Kino ir medijų erdvė – „Planeta“ (Goštauto g. 2)

Daugiau informacijos: VDFF.LT

DAUGIAU