W. A. Mozart  „Don Žuanas“

W. A. Mozart „Don Žuanas“

Lapkričio 13 d. opera "Don Žuanas" perkeliamas į 2021m. vasario 6 d. 18:00 val. Jei nauja renginio data nėra tinkama prašome kreiptis el.paštu rinkodara@kvmt.lt iki 2021m. sausio 10d.

REŽISIERIUS – Jonas VAITKUS

DIRIGENTAS STATYTOJAS – Josef Wallnig

DIRIGENTAS – Tomas Ambrozaitis

SCENOGRAFAS – Gintaras Makarevičius

KOSTIUMŲ DAILININKĖ – Sandra Straukaitė

ŠVIESŲ DAILININKAS – Eugenijus Sabaliauskas

GARSO IR VAIZDO REŽISIERIUS – Jonas Raudonius

ATLIKĖJAI:

DON ŽUANAS – Mindaugas Rojus

LEPORELAS – A. Kozlovskis, I . Bakan

DON OTAVIJUS – A. Raulinavičius, T. Jakas

DONA ANNA – R. Petrauskaitė

DONA ELVYRA – B. Ignatavičiūtė, G. Kuzmickaitė

MAZETAS – M. Narmontas, K. Bondarenko

CERLINA – R. Ulteravičiūtė

KOMANDORAS – V. Kazlauskas, V. Trakys

 

„Užuodžiu moters kvapą!“ – sušuko naujos aukos tykantis Don Žuanas. Toks pareiškimas nenustebino jo ištikimo tarno Leporelo: kantriai laukti damoms meilikaujančio pono jam – kasdienybė. Tik paprastai Don Žuano meilės trokštančios moterys nesukelia tiek triukšmo, kiek šį kartą… Ir intriga jau užmegzta.

Žiūrovai išgirsta, ko taip atkakliai ieško Don Žuanas: „žiemą – pilnatvės, pavasarį – jaunatvės“, bet labiausiai – „gyvenimo saldumo ir netgi trupučio garstyčių“. Ir, aišku, jis negali atsispirti „akių dausų lelijoms“. Skubėdamas laimingomis padaryti kuo daugiau damų, kiekvienai sutiktai siūlo negaišti laiko: „dar šią akimirką tapsi mano žmona“. Išgirdus tokius pažadus, moteris apleidžia jėgos, ir niekada nepritrūksta geidžiančių „patirti laimę meilėje“…

Wolfgango Amadeus Mozarto operos „Don Žuanas“ Klaipėdoje ėmėsi garsių kūrėjų komanda: dirigentas iš Austrijos Josefas Wallnigas, režisierius Jonas Vaitkus, scenografas Gintaras Makarevičius ir kostiumų dailininkė Sandra Straukaitė. Pastarosios kurti viduramžių stiliaus kostiumai ir suknelės saikingai „sušiuolaikinti“ taip, kad nūdienos puošeivos taipogi jų neatsisakytų. Žiūrovai gėrisi didžiuliais puošniais perukais ir intriguojančiais korsetais, kuriuos scenoje dėvi ne vien tik moterys… O Don Žuanui puikiai pritinka gaidžio uodegą primenantis frakas, ironiškai pabrėžiantis personažo siekius ir jo padėties komiškumą.

Pastatyme netrūksta J. Vaitkaus režisūrinei rankai būdingų bruožų. Pavyzdžiui, operos veikėjų ratas papildytas keistomis belytėmis klykiančiomis būtybėmis, kurios bando prisitaikyti, dalyvauti veiksme ar net įtakoti veikėjų likimus. Ši provokuojanti misija scenoje buvo patikėta Aurelijaus Liškausko vadovaujamiems Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro trupės šokėjams ir netgi pačiam choreografui.

Statyti „Don Žuaną“ ir dainuoti jame nelengva: neišvengiamai būsi lyginamas su žymiausiais pasaulio pastatymais ir legendiniais dainininkais. Tačiau kiekvieno muzikinio teatro garbės reikalas turėti šią operą savo repertuare.

 

DAUGIAU