”XXI a. Metų laikai” – LNSO, NIKO, Gelgotas

”XXI a. Metų laikai” – LNSO, NIKO, Gelgotas

Atlikėjai:

LIETUVOS NACIONALINIS SIMFONINIS ORKESTRAS

NAUJŲ IDĖJŲ KAMERINIO ORKESTRO (NIKO) artistai

Dirigentas GEDIMINAS GELGOTAS

Programa:
ANTONIO VIVALDI–MAX RICHTER – „Keturi metų laikai“
GEDIMINAS GELGOTAS – "Never Ignore the Cosmic Ocean", "Transitory" ir kt.

 

Jau rugsėjo 18 dieną Marijampolės kultūros centre – įspūdingas koncertas „XXI a. Metų laikai“, kurio programoje – naujai nuskambėsiantys legendiniai A. Vivaldi „Metų laikai“ bei Europos koncertų salių bei festivalių jau pamilta lietuvio G. Gelgoto muzika.

Su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru muzikuoja kompozitoriaus ir dirigento Gedimino Gelgoto 2006 m. įkurtas ansamblis NIKO (Naujų idėjų kamerinis orkestras). NIKO – tai styginių instrumentų kolektyvas, kritikų neretai vadinamas „roko žvaigždžių atitikmeniu klasikinėje muzikoje“. Kompozitoriaus ir dirigento Gedimino Gelgoto įkurtas ansamblis integruoja į savo pasirodymus aukščiausio lygio styginių instrumentų meistriškumą bei minimalistinius vizualinius scenos efektus. NIKO pasirodo ne tik pagrindinėse Lietuvos ir užsienio filharmonijose ar šiuolaikinio meno centruose, bet ir netradicinėse erdvėse, nuolat reprezentuoja modernią Lietuvos kultūrą svarbių diplomatinių misijų užsienyje metu. Antai 2011 m. „Hessische Allgemeine“ kritikas W. Fritschas rašė: „Jų muzikavimas savo konceptualumu primena Apple modelį kompiuterijos pasaulyje: emocijas stipriai veikiančia programa, jautriu ir įtaigiu ryšiu su vartotojais, t. y. publika, dizainu, t. y. prabangiu muzikantų aprangos stiliumi."

Koncerto programos ašimi taps vienas populiariausių šiuolaikinių kūrinių – britų kompozitoriaus Max Richter „Vivaldi Recomposed“, kurį atliks Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO bei Lietuvos Nacionalinio simfoninio orkestro stygininkai. Būtent šis kūrinys jau tapo savotiška NIKO vizitine kortele ir publikos pamilta neatsiejama jų repertuaro dalimi. Klausytojai atpažins legendinius A. Vivaldi „Metų laikus“, pateiktus naujai, pakerėsiančius savo virtuozika bei nuostabiomis melodijomis.

Lietuvos nacionaliniui simfoniui orkestrui diriguos kompozitorius Gediminas Gelgotas. G.Gelgoto muzika į klasikinių koncertų sales pritraukia naują, jaunesnę publiką. Užvaldantys ritmai, derantys su minimalizmo stiliaus persmelktomis melodijomis, sukuria ypatingą stilių. Šis Europoje puikiai žinomas kūrėjas yra dažnai įvardijamas kaip modernios lietuviškos ir Baltijos šalių muzikos kultūros atstovu, derinantis Baltiškas tradicijas su išskirtiniu kompoziciniu balsu. Kompozitoriaus kūryba nuolatos pristatoma garsiuose klasikinės muzikos festivaliuose, tokiuose, kaip “Merano Music Festival” (2018), “Usedomer Musikfestival” (2018, 2012) “Beethovenfest” (Bona, 2014), “Šlėzvigo-Holšteino” (2013), “Young Euro Classics” (Berlynas, 2012). 2014-ais metais Gelgotas buvo prestižinio “Verbier Festival” (Šveicarija)  reziduojantis kompozitorius. Jo kūryba taip pat dažnai įtraukiama į pagrindinių Europos koncertų salių programas, tuo tarpu svarbios Europos koncertų salės, festivaliai bei orkestrai dažnai pasirenka Gelgoto muziką minint Lietuvai ir Baltijos šalims svarbias progas kaip šalies ar regiono naujos, veržlios ir išskirtinės meninės vertės atstovę. Šio išskirtinio kūrėjo muziką galės išgirsti ir Marijampolės publika.

Gedimino Gelgoto diriguojamo LNSO ir NIKO koncertas „XXI a. metų laikai“ vyks rugsėjo 18 d., trečiadienį, 18 val. Marijampolės kultūros centre. Bilietus platina "Bilietai.lt" bei Marijampolės kultūros centro kasos.

1

DAUGIAU