Žemaitiška enciklopedija

Žemaitiška enciklopedija

ŽILVINAS ŽVAGULIS

„Žemaitiška enciklopedija”

Šventinis 2 dalių koncertas

Neabejotinai vienas ryškiausių Vakarų Lietuvos atstovų – Žilvinas Žvagulis – su trenksmu ir gyvo garso programa „Žemaitiška enciklopedija“ rengia koncertinį turą per Lietuvą, o Naujametinį vakarą dovanos koncertą klaipėdiečiams.

Aplankydamas daugiau nei 20 miestų, žemaitiškos enciklopedijos guru sieks ne tik atkskleisti žemaičių kalbos grožį, bet ir išlaisvinti kiekvieno klausytojo viduje slypinčią žemaičiams būdingą energiją!

Žilvinas Žvagulis – vienintelis Lietuvos pop scenos atlikėjas, išdrįsęs scenoje atlikti kūrinius žemaičių kalba. Tačiau daugelis nė nenutuokia, kad žemaitiškos programos atsiradimui pradžią davė dar 1984 metais viename festivalyje sudainuotas hitu tapęs kūrinys „Žemaitiškas pavasaris“ („Vo pasakyk, a to atesi?“). Tada Ž. Žvagulis suprato, jog žemaitiškos dainos ir vėliau gimusi žemaitiška programa turi nepaprastai didelį žavesį ir skambesį.

Koncertinio turo metu dainininkas kartu su gyvo garso grupe prisimins didžiulį žemaitiškų kūrinių lobyną, kurtą nuo 9-ojo dešimtmečio iki pat šių dienų.

„2019-aisiais bus minimi žemaičių metai, todėl duoklę jiems atiduosiu jau šių metų rudenį. Bet dar labiau noriu supažindinti su „Žemaitiška enciklopedija“ ir tuos, kuriems ši kalba yra gal šiek tiek svetima. Neabejoju, kad dzūkai ar suvalkiečiai noriai įsitrauks į šitą muzikinę mokyklą“, – šypsodamasis sako atlikėjas.

Su didžiule energija lauksime Jūsų! Kuo puikiausios Jums naujametinės nuotaikos!

DAUGIAU