Loading…

Energetikos ir technikos muziejus

Pirmoji Vilniaus centrinė elektrinė šiandien labiau nei bet kada traukia praeivių žvilgsnius ir griauna nusistovėjusius tradicinio muziejaus stereotipus.  2003-aisiais atsidaręs muziejus užėmė vos 17% šio industrinio paveldo objekto patalpų, tačiau po 2008 m. rudenį užbaigtos rekonstrukcijos, kurią rėmė ES struktūriniai fondai, muziejaus erdvės išsiplėtė nuo 800 m² iki 5000 m². Kartu su plotu išaugo ekspozicijų skaičius bei pakito tematika – Energetikos muziejus savo turiniu tapo didžiausiu technikos muziejumi Lietuvoje. Čia vis dažniau laisvalaikį leidžia šeimos, moksleiviai, studentai, vilniečiai ir Vilniaus miesto svečiai.

Išplėsta energetikos ekspozicija lankytojams leidžia susipažinti su autentiška dar neseniai veikusios elektrinės įranga, o pasivaikščiojimas tarp garo katilų, turbinų, generatorių, kondensatorių ir sudėtingų vamzdynų – pajusti tokio pobūdžio industrinių objektų dvasią. Ant muziejaus stogo veikianti vėjo ir saulės jėgainė pristato visuomenei kasdien vis aktualesnę alternatyviąją energetiką. Energetikos ekspoziciją papildo informaciniai terminalai bei veikiantys Kruonio hidroakumuliacinės ir Ignalinos atominės elektrinių maketai.

Po rekonstrukcijos Energetikos ir technikos muziejus pakvietė į naujas Transporto, Vilniaus miesto pramonės ir technikos istorijos bei interaktyvios Technikos vaikams ir Technikos mokslo ekspozicijas. Visose ekspozicijose panaudota nemažai šiuolaikinės technologinės įrangos, kuri skatina lankytojus būti ne tik stebėtojais, bet ir aktyviais pažinimo proceso dalyviais.

Lyg magnetas daugelį traukia Transporto ekspozicija. Eksponuojami automobiliai, dviračiai, motociklai, įvairūs jų aksesuarai supažindina su automobilio bei motociklo raida daugiau nei per šimtą metų, Vilniaus viešojo transporto istorija.

Vilniaus miesto technikos istorijos ekspozicija kviečia pažvelgti kaip industrializacija keitė miesto veidą bei kasdienį gyvenimą, pažinti miesto pramonę, technologijas, gaminius bei juos pagaminusius žmones. Ekspozicijos laiko ratas prasideda amatais ir tęsiasi iki sovietmečio pabaigos; pristatomos svarbios miesto pramonės šakos – tekstilės, stiklo, popieriaus, skaičiavimo mašinų ir lazerinės technologijos. Norintiems plačiau susipažinti su Vilniaus technikos ir pramonės istorija siūloma speciali edukacinė programa „Pagaminta Vilniuje”.

Interaktyvių ekspozicijų Technika vaikams ir Technikos mokslas tikslas – stimuliuoti susidomėjimą mokslu ir technika, populiarinti mokslą visuomenėje. Spalvingi Vokietijoje gaminti eksponatai patraukliai iliustruoja įvairius mokslinius metodus, technikos išradimus. Ekspozicijų aplinkoje vykdoma veikla inspiruoja kūrybiškumą, norą pažinti bei mokytis, tad jas naudinga apžiūrėti visų amžiaus grupių lankytojams, kurie turi tyrėjo ir atradėjo „geną”.

Muziejus dirba:
II, III, V, VI:  10 – 17 val.
IV: 10 – 19 val.

Bilieto kaina:
Suaugusiesiems – 3 €
Moksleiviams, studentams, senjorams, kariams – 1,50 €
Neįgaliesiems, vaikams iš socialiai remtinų šeimų – 0,50 €

Gido paslaugos:
apžvalginė ekskursija
lietuvių kalba – 12 €
užsienio kalba (anglų ir rusų k.) – 18 €

Teminė ekskursija
lietuvių kalba – 6 €
užsienio kalba (anglų ir rusų k.) – 9 €

Edukatoriaus paslaugos:
lietuvių k. – 12 €
anglų k. – 18 €

Audiogido paslauga išmaniesiems telefonams – nemokama.
Videogidas gestų kalba planšetiniame kompiuteryje kurtiesiems – nemokamas.

Programėlė „Elektrinė“ su papildytos realybės technologija – nemokama.

Audiogidas su muziejaus įranga – 1,50 €
Videogidas su išplėstu ekspozicijų aprašymu planšetiniame kompiuteryje – 3,50 €

Ekskursijos ir edukacinės programos užsakomos iš anksto telefonu (8 ~ 5) 278 2085 muziejaus darbo laiku.

Šeštadienis – Šeimos diena:
Vaikams iki 16 m. bilietai nemokami.
Organizuotoms moksleivių grupėms ši akcija negalioja.
Banko kortelėmis atsiskaityti nėra galimybės.

Daugiau informacijos apie muziejų: www.emuziejus.ltinfo@emuziejus.lt arba telefonu (8 ~ 5) 278 2085.