Apie ką būtina pagalvoti perkant medicinines prekes?

Apie ką būtina pagalvoti perkant medicinines prekes?

Įvairiais gyvenimo atvejais kiekvienas iš mūsų susiduriame su medicininių prekių įsigijimu sau ar artimiesiems.

Medicininėmis prekėmis yra įvardijama viskas, ką galite įsigyti optikos parduotuvėse kaip akiniai, kontaktiniai lęšiai ir jų priežiūros priemonės, taip pat ortopedinės priemonės, vaistai. Atsižvelgiant į asmeninę sveikatos būklę, poreikius bei gydytojų rekomendacijas, medicininių prekių įsigijimas gali pareikalauti plačiai atverti piniginę. Neturint pakankamo santaupų kiekio, kreipkitės internetu ir sužinokite daugiau informacijos apie medicininių pirkinių bei brangiau kainuojančių paslaugų finansavimą. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį ne tik į medicininių prekių kainas, bet ir kitus svarbius aspektus, susijusius su prekių kokybe bei patikimumu. Apie tai plačiau – tolimesnėje teksto dalyje.

 

Nors daugeliui atrodytų savaime suprantama vaistus pirkti iš specializuotų bei leidimus medicininių prekių įsigijimui turinčių vaistinių, tačiau iki šiol atsiranda žmonių, ypač vyresnio amžiaus, kurie susidomi neva gydančiais ir saugiais vaistais, parduodamais, pavyzdžiui, turguje ar iš nepatikimų vietų, paskatinti senjorų draugų. Nors „juodojoje rinkoje“ klaidžiojančių vaistų, kurie gali būti netinkamo galiojimo ar visiškai neveiksmingi ir turintys neaiškią kilmę bei jų pardavėjų nėra ypač daug, svarbu apie tai informuoti vyresnius šeimos narius, giminaičius ir paraginti visus medikamentus pirkti tik specializuotose vaistinėse.

 

Tuo tarpu prieš perkant akinius bei kontaktinius lęšius, pirmiausia, svarbu kreiptis dėl profesionalios konsultacijos. Tinkamas regėjimo patikrinimas bei atsakingai parinkti akiniai ar kontaktiniai lęšiai garantuoja ne tik gerą regėjimą, bet ir geresnę savijautą, todėl prieš pirkdami šias priemones, būtinai kreipkitės į gydytoją ir įsitikinkite, kokio stiprumo prekių jums reikia. Nepasitikrinus regėjimo ir manant, jog regėjimo aštrumas yra toks, koks buvo prieš metus ar dar seniau, įsigijus nepigaus prekinio ženklo akinių rėmelius su atitinkamo stiprumo stiklais, galite smarkiai nusivilti, jeigu jūsų regėjimas, vis dėl to, bus pasikeitęs.

 

Dar viena jau minėta kategorija, priskiriama medicininėms prekėms – ortopediniai gaminiai. Dažniausiai šių prireikia patyrus įvairias traumas, turint įgimtų raumenų ar skeleto formavimosi patologijų, neretai vyresnio amžiaus žmonėms. Įtvarai, kompresinės kojinės, ortopediniai čiužiniai, pagalvės, avalynė, ramentai, sergančiojo slaugai reikalingi daiktai, lazdos, vaikštynės – visos šios ir dar daugiau prekių yra priskiriamos medicininėms, prieš kurių pirkimą taip pat būtina pasikonsultuoti su gydytoju specialistu. To nepadarius, sau galite padaryti daugiau žalos negu naudos, todėl prieš perkant bet kokias medicinines prekes, į ortopedinių gaminių parduotuves keliaukite tik su tikslių, jums reikalingų prekių sąrašu.

 

Taip pat perkant medicinines prekes pasidomėkite, kokia joms yra taikoma garantija. Kaip ir perkant bet kokius kitus daiktus, gali pasitaikyti defektų, gamintojo brokų, o pirkėjas visuomet turi galimybę per tam tikrą laikotarpį pakeisti ar grąžinti įsigytas prekes. Tam, kad prekės būtų grąžintos ar pakeistos, svarbu turėti išsisaugojus pirkimo kvitus, tačiau to nepadarius, o už prekes atsiskaičius bankiniu pavedimu ar mokėjimo kortele, pirkimą įrodo jūsų naudojamos elektroninės bankininkystės sąskaitos išrašas.

 

Taigi, jeigu iki šiol galvojote, jog medicininių prekių įsigijimas jums ar vyresniems šeimos nariams yra savaime suprantamas ir paprastas procesas, pravartu atkreipti dėmesį į patarimus, kurie ne tik palengvina prekių įsigijimo procesą, bet ir, esant reikalui, užtikrina sklandų jų keitimo ar grąžinimo procesą. Kadangi medicininių prekių įsigijimas visais atvejais susijęs su geresne sveikata bei emocine savijauta, svarbu vadovautis gydytojų rekomendacijomis bei pirkti jums paskirtus gaminius.

2020 kovo 17 d.