Ar žinojai? Įdomiausi faktai apie filmą „Baris Sylas: Amerikos sukčius“

Ar žinojai? Įdomiausi faktai apie filmą „Baris Sylas: Amerikos sukčius“

Nutrūktgalviškumo nestokojantis aktorius Tom Cruise vaidmenis renkasi labai paprastai – vyras tikina visuomet ieškantis įdomaus personažo, gero filmo režisieriaus ir galimybės filmavimo aikštelėje „lipti sienomis“. Naujausioje savo juostoje „Baris Sylas: Amerikos sukčius“ (angl. „American Made“), T. Cruise pasilinksmino su kaupu – anot režisieriaus Dougo Limano, aktorius stačia galva puolė atlikti triukus, kuriems buvo nusamdyti kaskadininkai ir krimtosi negalėdamas visko atlikti savarankiškai. Dalinamės dar keletu įdomių su filmu susijusių faktų.

1. Nuo 2014-ųjų filmo „Baris Sylas: Amerikos sukčius“ scenarijus puikavosi Holivudo Juodajame sąraše, tarp pačių geidžiamiausių, tačiau dar nesukurtų filmų.

2. Aktorius Tom Cruise garsėja savo nutrūktgalviškumu ir pomėgiu filmavimo aikštelėje nesinaudoti dublerių ir kaskadininkų pagalba. Ne išimtis ir „Baris Sylas: Amerikos sukčius“. Filme yra scena, kurioje pagrindinis herojus palieka piloto kabiną norėdamas išmesti krovinį, o tuomet ir vėl grįžta prie šturvalo. Šią beprotišką sceną aktorius atliko savarankiškai, o šalia sėdėjęs filmo režisierius tikino manęs, jog „šiam šunsnukiui ne visi namuose“.

3. Filmavimų metu dėl prastų oro sąlygų filmuojant Andų kalnuose įvyko lėktuvo avarija, kurios metu žuvo du pilotai kaskadininkai. 10 minučių iki sudūžtant lėktuvui, aktorius Tom Cruise pilotavo sraigtasparnį ta pačia kryptimi, esant toms pačioms oro sąlygoms.

4. Vieno aviakatastrofoje žuvusio piloto artimieji filmo kūrėjus padavė į teismą, tikindami, jog nepatyręs pilotas buvo priverstas grįžti į filmavimo aikštelę nepaisant prastų oro sąlygų, kadangi filmavimai stipriai atsiliko nuo numatyto grafiko.

5. Pagrindinis filmo herojus Baris Sylas 1966-aisiais tapo jauniausiu visų laikų lėktuvo Boeing 747 pilotu. Tuo metu jam tebuvo 27-eri. Galiausiai, praradęs piloto licenziją vyras ėmėsi į narkotikų pervežimo ir jau netrukus tapo svarbia Medeljino kartelio figūra. 1976-1993 metais veiklą vykdęs kartelis valdė 80% pasaulio kokaino rinkos, o jo pajamos siekė 60 mln. JAV dolerių per mėnesį.

6. Policijos stebimas Baris Sylas buvo kaltinamas narkotikų gabenimu ir prekyba, pinigų plovimu, ginklų kontrabanda, dalyvavimu Medeljino kartelyje.

7. Tai – antras Doug Liman filmas, kuriame aktorius Tom Cruise atlieka pagrindinį vaidmenį (pirmasis – „Ties riba į rytojų“, 2014).

8. Iš pradžių filmas vadinosi „Mena“. Tai – pavadinimas, skirtas miestelio, kuriame bazavosi Baris Sylas, garbei.

9. Filmavimų metu Džordžijos valstijoje esantis mažytis miestelis Ball Ground buvo paverstas tikslia Arkanzase esančio miestelio Mena kopija. Tai – stambiausia „transformacija“ vos 16 kv. km. užimančio miestelio Ball Ground istorijoje.

10. Tai – trečiasis biografinis aktoriaus Tom Cruise filmas. Pirmi du – „Gimęs liepos 4-ąją“ (1989) ir „Valkirija“ (2008).

 

Tikrais faktais paremta ir humoru prisodrinta istorija apie vieną garsiausių visų laikų sukčių Barį Sylą (akt. Tom Cruise) žiūrovą nukelia į 1966-uosius. Perspektyviu laikomas vaikinas tampa jauniausiu visų laikų lėktuvo „Boeing 747“ pilotu, tačiau komercinėse oro linijose jo karjera taip ir nesusiklosto. Bariui tai nė motais – apsukrus jaunuolis ima žaisti dvigubą žaidimą – dabar jis ne tik įtakingas narkotikų prekeivis, žaidžiantis Lotynų Amerikos pasieniuose, tačiau ir atsakingas FTB darbuotojas. Apsukriai pinigus plaunantis Baris netrunka tapti Pablo Escobaro bendražygiu ir imasi meistriškai manipuliuoti visais narkotikų karo žaidėjais, o asmeninis žavesys ir uoslė pinigams sukrauna jam milijonus. Nuolat į smilkinį įremtas pistoletas, pabėgimai, kalėjimas ir pavydėtinas gebėjimas iš balos išlipti sausu Barį Sylą pavertė kultiniu XX amžiaus nusikaltėliu. Tačiau ar yra žaidimų, kurie niekuomet nesibaigia?..

Filmo anonsas https://youtu.be/xcGGGUuk6Aw

2017 rugpjūčio 25 d.