B. Lively vieną dieną pabandė praleisti lyg būdama akla: tai baisiausia, ką man teko vaidinti

B. Lively vieną dieną pabandė praleisti lyg būdama akla: tai baisiausia, ką man teko vaidinti

Tokių filmų kaip „Pasaulinis karas Z“, „Paguodos kvantas“, „Niekados šalies beieškant“ ir „Oskarą“ laimėjusios „Monstrų puotos“ režisierius Marcas Forsteris jau šį savaitgalį kino teatruose pristatys naujausią savo darbą – psichologinę dramą „Matau tik tave“. Juostoje didžiausias iššūkis teko Holivudo žvaigždei Blake Lively, mat jos herojė, aplink kurią ir sukasi visas veiksmas – akla. „Norėdama įsijausti į vaidmenį, bandžiau bent vieną dieną praleisti nieko nematydama. Būsiu atvira – tai baisiausia, ką man teko vaidinti. Ir nebandysiu įtikinti, kad dabar žinau, ką reiškia būti aklai, tačiau po to visiškai kitaip pradėjau žiūrėti į šią negalią“, – sako B. Lively.

 

Dramoje „Matau tik tave“ 30-metė žvaigždė vaidina Džiną, kurios santuoka su Džeimsu – beveik ideali. Nors Džina absoliučiai akla, Džeimsas yra jos kasdienio gyvenimo palydovas, atrama ir akys – vaizdžiai pasakojantis apie aplinkinį pasaulį ir padedantis Džinai užmiršti negalią. Moters aklumas sutuoktiniams ne tik netrukdo, bet, regis, ir įneša papildomos aistros.

 

Tačiau netikėtai atsiranda moteriai tinkantis ragenos donoras. Atsibudusi po operacijos ir pamačiusi miglotą savo vyro siluetą, moteris apsiverkia iš laimės. Jos regėjimui gerėjant, Džinai vis mažiau reikalinga Džeimso pagalba. Ar Džeimsas myli Džiną dėl to, kad ji akla? Ar Džinai Džeimsas reikalingas buvo tik kaip vedlys ir ramstis? Pokalbis po pokalbio, detalė po detalės aiškėja vis nauji jų tarpusavio santykių aspektai, šokiruojantys atradimai ir bauginanti tiesa.

 

„Tai nėra filmas, paremtas tikra istorija. Juostos scenarijus gimė mąstant apie santykius. Juk žinote, kad atsakymai į klausimus būna atsakyti tik filmuose. Tačiau realiame gyvenime žmonės atsakymų nežino, santykius vysto besiremdami asmenine arba knygų išmintimi. Man atrodo, kad žmonės per vėlai supranta, kai jau reikia pradėti gelbėti santykius. Tuomet jų išgelbėti jau nebepavyksta. Mes per daug bijome atsisveikinti, per daug bijome išsiskirti, todėl ir laukiame iki paskutinės minutės. Supratus tai ir gimė mintis filmui. Tai nėra tikra istorija, tačiau ją įkvėpė realūs santykiai“, – sako M. Forsteris.

 

„Žmogaus aklumas šioje istorijoje yra tik aplinkybė. Svarbi, bet ne pagrindinė aplinkybė. Įdomiausia tai, kaip jos keičia santykius. Kaip žmonės moka susivienyti ir kaip juos išskiria pokyčiai. Neabejoju, kad filmas „Matau tik tave“ sukrės. Norite to ar ne, filmas apsigyvens jumyse“, – pasakoja B. Lively.

 

Ji neslepia, jog filmuojantis juostoje kasdien grįžusi namo užversdavo savo sutuoktinį, taip pat aktorių, Ryaną Reynoldsą klausimais apie jųdviejų santykius.

 

„Klausiau, ar mylėtų mane, jei apakčiau, ar mylės mane, kai pasensiu ir neatsistosiu iš lovos. Vieną dieną jam tie klausimai atsibodo ir pasikalbėjome iš širdies. Tad galiu drąsiai sakyti, kad filmas pakeitė mūsų santykius – tapome atviresni vienas kitam“, – sakė B. Lively.

 

O ar drama pakeis ir jūsų gyvenimą? Juosta „Matau tik tave“ į Lietuvos kino teatrus atkeliauja jau šį savaitgalį, lapkričio 10 dieną.

 

Filmo anonsas:

 

2017 lapkričio 08 d.