JURGOS IVANAUSKAITĖS KŪRYBA – „KNYGOS TEATRO“ SPEKTAKLYJE „PAKALNUČIŲ METAI“

JURGOS IVANAUSKAITĖS KŪRYBA – „KNYGOS TEATRO“ SPEKTAKLYJE „PAKALNUČIŲ METAI“

2017 m. balandžio 29 d., šeštadienį, 18 val. Šiaulių kultūros centre (Aušros al. 31) bus pristatomas Jurgos Ivanauskaitės (1961–2007) novelėmis paremtas „Knygos teatro“ spektaklis „Pakalnučių metai“. „Knygos teatro“ kūrybinė grupė atsigręžia į lietuvių literatūros autorius ir taip populiarina ne tik skaitovinio teatro žanrą, bet ir patį skaitymą. Pristatomas spektaklis bus patrauklus ir sudomins ne tik J. Ivanauskaitės kūrybos gerbėjus ar teatro mėgėjus, bet ir atokvėpio kultūroje ieškančius jaunus žiūrovus.

Renginio draugai – Šiaulių kultūros centras.

Bilieto kaina 8 Eur, studentams ir moksleiviams – 5 Eur, stovimos vietos – 6 Eur. Bilietus įsigyti galima Šiaulių kultūros centro kasoje arba tiketa.lt.

 

  1. Ivanauskaitė – išskirtinė asmenybė. Ji Lietuvos nacionalinės meno ir kultūros premijos laureatė, lietuvių dramaturgė, prozininkė, eseistė ir poetė. Rašytoja analizavo tuo metu draustinas, tačiau jau daugelio žmonių galvose kirbančias idėjas. Kūriniuose kėlė mistikos, meilės ir mirties temas – daugeliui pernelyg atviras ir šokiruojančias. J. Ivanauskaitės tekstai buvo novatoriški, pralenkę savo laikmetį, o novelių rinkinys „Pakalnučių metai“ tapo pirmuoju bandymu atverti duris į taip išsvajotą laisvę ir pirmuoju lietuvišku Vakarų pasaulio atspindžiu.

„Knygos teatro“ spektaklis „Pakalnučių metai“, pastatytas pagal J. Ivanauskaitės noveles „Koncertas Nr. 1“, „Labai nemalonus atsitikimas“ ir „Pasiaiškinimas“ iš debiutinio rašytojos novelių rinkinio „Pakalnučių metai“ (1985). Spektaklyje stengiamasi perteikti knygoje jaučiamas emocijas, mintis, idėjas, potyrius ir spalvas. Vidinės veikėjų dramos atskleidžiamos per melodiją, aromatą, spalvą ir lytėjimą. Kiekviena detalė, kaip ir rašytojos J. Ivanauskaitės kūryboje, čia tampa ypatingai svarbi. Spektaklio vaizdai nuolat persipina ir slenka per veikėjų tekstą, žaisdami bei kurdami neįprastas, vaizduotę žadinančias istorijas.

Atsinaujinantis Šiaulių kultūros centras nuolat kviečia laisvalaikį leisti prasmingai ir įdomiai. „Kultūros centro lankytojams stengiamės pasiūlyti įvairių kultūrinių renginių: koncertų, varžytuvių, švenčių, žinoma, spektaklių. Draugaudami ir bendradarbiaudami su įvairiais teatrais, pasirinkimą nuolat plečiame“, – į būsimą spektaklį kviečia Šiaulių kultūros centro direktorė Deimantė Bačiulė.

Spektaklio „Pakalnučių metai“ aktoriai – Redita Dominaitytė („Knygos teatro“ vadovė), Aura Garmutė, Dalius Skamarakas ir Vaidotas Žitkus.

 

Informaciją teikia Šiaulių kultūros centro Renginių organizavimo skyriaus vedėja Asta Vaitkienė tel. +370 671 42 901, el. p. [email protected].

2017 balandžio 24 d.