Į kino teatrus grįžtančio „Tūnąs tamsoje“ režisierius įsitikinęs: įlįsiu į žiūrovo galvą ir ten sukelsiu sprogimą

Į kino teatrus grįžtančio „Tūnąs tamsoje“ režisierius įsitikinęs: įlįsiu į žiūrovo galvą ir ten sukelsiu sprogimą

Siaubo žanro klasika tapusios „Tūnąs tamsoje“ serijos grįžta į kino ekranus. Prieš beveik du dešimtmečius pasirodžiusi istorija kaip mat sužavėjo siaubo žanro mėgėjus ir sulaukė didžiulio populiarumo visame pasaulyje. 2013 m. pasirodė pirmosios dalies tęsinys, o 2015 m. – juosta, pasakojanti istorijos priešistorę. Dabar atėjo laikas ketvirtajam serijos filmui „Tūnąs tamsoje: paskutinis raktas“, kurio įvykiai, pasak gandų (scenarijaus detalės kruopščiai slepiamos), žiūrovus atves tiesiai į pirmojo filmo pradžią.

 

Patys juostos kūrėjai intriguoja, jog čia pamatysime kraupius, kraują stingdančius ir nepaaiškinamus reiškinius.

 

„Šią filmų seriją išgarsinęs Jamesas Wanas yra tikras siaubo žanro Michaelas Jordanas. Niekam nebus paslaptis, kad antro tokio genijaus nėra. Ir nors daugelis galvoja, kad gavęs režisieriaus kėdę aš bandysiu jį pranokti, jie labai klysta. Mano tikslas ne tapti antruoju Jamesu, o būti savimi ir siekti tapti geresniu už jį. Ambicinga? Bet man visą gyvenimą patiko iššūkiai!“ – sako „Tūnąs tamsoje: paskutinis raktas“ režisierius Adamas Robitelis.

 

Trečiajame serijos filme padėjusi paauglei Kvin susitaikyti su mirusios motinos dvasia, parapsichologė Eliza (aktorė Lin Shaye) sulaukia naujo „užsakymo“. Jos paprašoma ištirti keistus, gąsdinančius reiškinius, vykstančius nuošaliame name Naujosios Meksikos valstijoje. Atvykus apžiūrėti namo, Elizai užima kvapą: tai yra jos pačios vaikystės namai. Namai, kuriuose dėjosi keisti, nepaaiškinami ir mažą mergaitę Elizą bauginę dalykai.

 

Užaugusi ji sugebėjo nuslopinti šiuos prisiminimus, tačiau dabar, vėl stovint vaikystės name, tuometiniai Elizos siaubai pamažu ima sugrįžti. Moteris turės pasitelkti visą savo išmintį, žinias ir nuovokumą, kad pasinertų į bauginančią būseną, pasižiūrėtų savo baimei į akis ir atsakytų į klausimus, nuo kurių taip ilgai bėgo.

 

„Kiekviename filme man svarbiausias psichologinis aspektas. Negalėčiau kurti komedijos, nes yra mažai tokių, kurias žiūrint gilintumeisi į psichologinius portretus. Filmo metu privalau įlįsti į žiūrovo smegenis ir ten susprogdinti bombą. Jei išeinate iš kino teatro lyg nesavas, reiškia, mano tikslas buvo pasiektas“, – sako režisierius.

 

Kraupūs, nepaaiškinami ir kraują stingdantys reiškiniai siaubo juostoje „Tūnąs tamsoje: paskutinis raktas“ – jau nuo šio savaitgalio, sausio 5 dienos, visuose Lietuvos kino teatruose.

 

Filmo anonsas:

 

2018 sausio 02 d.