Kitokie Velykų margučiai – kūrybinės dirbtuvės vaikams ir suaugusiems

Kitokie Velykų margučiai – kūrybinės dirbtuvės vaikams ir suaugusiems

2017 m. balandžio 6–20 d. Šiaulių kultūros centro Aklųjų ir silpnaregių kultūros namuose (Žemaitės g. 102) rengiamos kūrybinės dirbtuvės vaikams ir suaugusiesiems „Kitokie Velykų margučiai“. Suaugusieji laukiami antradieniais 15 val., o vaikai –  ketvirtadieniais 15 val. Išskirtinis dėmesys skiriamas negalę turintiems žmonėms – užsiėmimai akliesiems ir silpnaregiams vyks trečiadieniais 13.30 val. Kūrybinių dirbtuvių metu bus ruošiamasi artėjančioms šventėms gaminant papuošimus namams ir dekoruojant Velykinius kiaušinius. Mažieji dirbtuvių lankytojai išbandys aplikacijos, vyresnieji – vėlimo technikas.

Kūrybinių dirbtuvių organizatorius – Šiaulių kultūros centro Aklųjų ir silpnaregių kultūros namai. Užsiėmimai negalę turintiems žmonėms yra nemokami, vaikams ir suaugusiesiems – 1 euras.

Rengiami užsiėmimai orientuoti ne tik į baigtinį rezultatą, bet ir į asmenybės kūrybiškumo ir bendruomeniškumo ugdymą. Kūrybiniais užsiėmimais pirmiausia siekiama integruoti vaikus į kūrybinę meninę veiklą, suformuoti supratimą apie kultūrą ir meną bei šiuo metu pasaulyje nuolat kintančius procesus. Kūrybinės dirbtuvės suaugusiesiems suteikia galimybę atsipalaiduoti, pabendrauti su bendraminčiais, vaikams – ugdyti įprotį kūrybiškai leisti laisvalaikį, prisijaukinti Kultūros centro erdves. Į kūrybines dirbtuves kviečiama aktyviai įsitraukti negalę turinčiu žmones.

„Atėjusiems į kūrybinius užsiėmimus vaikams suteikiame galimybę  mažomis popieriaus skiautelėmis apklijuoti didžiulius iš kartono iškirptus margučius, kuriais vėliau jie gali pasipuošti langus, kabinti namuose ant šakelių, lauke ant medžių ar dovanoti draugams. Lanksti ir paprasta aplikacijos technika pristatoma novatoriškai, bet vaikams suprantamai ir įgyvendinamai“, – teigia Šiaulių kultūros centro Aklųjų ir silpnaregių kultūros namų vedėja Inta Skeivienė. Užsiėmimuose pristatomi metodai ir kūrybinės idėjos lengvai pritaikomos kasdieniniame gyvenime, todėl vėliau vaikai tai gali plėtoti ir vystyti namie vieni.

Suaugusiesiems skirtuose užsiėmimuose mokomasi vilna apvelti Velykų kiaušinius. Darbo technika lengvai įsimenama, tačiau ne visiems žinoma, todėl kūrybiniai užsiėmimai praplės jau turimas žinias. Norintieji dalyvauti siūlomoje veikloje turi su savimi atsinešti išpūstų ir išdžiovintų kiaušinių, kuriuos norės dekoruoti. Visomis kitomis reikiamomis medžiagomis bus pasirūpinta. Užsiėmimai vyksta specialiai edukacinėms veikloms skirtose patalpose.

Kūrybinės dirbtuvės, esant poreikiui, gali būti organizuojamos ir kitu laiku. Tokiu atveju būtina išankstinė registracija tel. 8 41 54 52 79.

 

Velykų šventei pasibaigus, kūrybiniai užsiėmimai tęsis ir toliau. Vaikai, kurie jau svarsto, kokį atviruką padovanoti Mamai ir Tėčiui, turėtų pasižymėti, kad kūrybinės dirbtuvės ,,Šventinio atviruko Mamai, Tėčiui gamyba“ vyks ketvirtadieniais 15 val. (nuo gegužės 3 d. iki gegužės 25 d.). Užsiėmimus ves Inta Skeivienė.

Kūrybinės dirbtuvės suaugusiesiems ,,Riešinių mezgimas“ vyks antradieniais 18 val. (nuo gegužės 2 d. iki gegužės 30 d.). Užsiėmimus ves ilgametė riešinių mezgėja Irena Volodkienė.

Kūrybinės dirbtuvės neregiams ir silpnaregiams ,,Lietuviško skiautinio siuvimas“ vyks trečiadieniais 13.30 val. (nuo gegužės 3 d. iki gegužės 24 d.). Užsiėmimus ves Inta Skeivienė.

Informaciją teikia Šiaulių kultūros centro Aklųjų ir silpnaregių kultūros namų vedėja Inta Skeivienė tel. +370 676 48 539, el. p. [email protected].
2017 balandžio 06 d.