Klaipėdos džiazo fiestos kulminacija

Klaipėdos džiazo fiestos kulminacija

Pašėlęs ir galingas, nenuilstančiame džiazo ritme visus paskandinęs 23-iasis Klaipėdos pilies džiazo festivalis šeštadienį nuaidėjo su trenksmu.

 Nuo 18.00 val. Kruizinių laivų terminale tūkstančiams gerą muziką mylinčių gerų žmonių savo pasirodymus padovanojo gaivus šių metų festivalio siurprizas grupė „Chiefs Band“ iš Baltarusijos, saksofono ir fleitos virtuozas Francisco Angel Blanco „Latino“, pasirodęs drauge su geriausius, išraiškingiausius ir aktyviausius regiono džiazo muzikantus vienijančiu Klaipėdos džiazo orkestru. Jau kiek Vėliau ant scenos buvo galima pamatyti būgnininko, perkusininko Vern Spevak ir trimito virtuozo David Katz bei Klaipėdos džiazo orkestro jungtinį pasirodymą, o iškart po jų geros muzikos dozę drauge su savo grupe padovaniojo vienas žymiausių Lenkijos bosinės gitaros virtuozų Wojtek Pilichowski.

Visai vakarėjant romantiškuose muzikos garsuose visus festivalio žiūrovus paskandino „Till Brönner septet“, o jau vakaro pabaigoje įvyko iš Izraelio atvykusio absoliutaus muzikos fenomeno, dar vadinamo „nesustabdoma funk ritmo mašina“, grupės „Funk‘n‘Stein“ pasirodymas, vainikavęs 23-iąjį Klaipėdos pilies džiazo festivalį.

Beje, šiemet Klaipėdos pilies džiazo festivalio nauju didžiuoju rėmėju tapo tapo bendrovė „Volfas Engelman“. Uostamiesčio džiazo fiestos mecenatystė bravorui „Volfas Engelman“ svarbi ir simboliškai – jis su uostamiesčiu turi glaudžių istorinių ryšių. Alaus darykla dar tarpukariu Klaipėdoje turėjo veikiančią savo atstovybę, alaus sandėlį ir netgi Volfo vardo restoraną.

„Mes džiaugiamės ir vertiname rinktinius džiazo kūrinius ir žmones, kurie jų klausosi. Smagu pranešti, kad šiemet plečiame džiazo mecenatystės ribas ir pradedame bendradarbiauti su Klaipėdos pilies džiazo festivaliu. Viliamės, kad mūsų draugystė bus tvirta, tad ta proga, Klaipėdos Pilies džiazo festivalio vadovei Ingai Grubliauskienei įteikėme vieno žymiausių ir mylimiausių džiazo atlikėjo vinilo plokštelę”, – teigė Volfas Engelman generalinis direktorius Marius Horbačauskas.

Daugiau nei 200 muzikantų ir atlikėjų iš Lietuvos bei užsienio, tarp kurių garsiausios pasaulio džiazo ir „world“ muzikos žvaigždės, beveik trys dešimtys įvairių muzikinių pasirodymų ir koncertų, meninių projektų, renginių ar seminarų, kelios dešimtys burėmis pasidabinusių laivų bei šimtai džiazuojančius vėjus gaudančių buriuotojų ir, kas svarbiausia, dešimtys tūkstančių Klaipėdą užplūdusių gerą muziką mylinčių gerų žmonių, visa tai jau prabėgęs 23-iasis Klaipėdos pilies džiazo festivalis.

2017 birželio 05 d.