free 150-ąjį Juozo Tumo Vaižganto gimtadienį kviečiame paminėti Giruliuose

150-ąjį Juozo Tumo Vaižganto gimtadienį kviečiame paminėti Giruliuose

2019-ieji Seimo nutarimu yra paskelbti Juozo Tumo-Vaižganto metais,. Birželio 26 d. 18.00 val. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos Girulių padalys (Šlaito g. 10A) klaipėdiečius ir miesto svečius kviečia į dokumentinės juostos apie Juozą Tumą Vaižgantą „Tumo kodeksas“ peržiūrą ir susitikimą su Vaižganto paveikslą kūrusiu aktoriumi Ramūnu Cicėnu.

Šiemet minime 150-ąsiais J. Tumo-Vaižganto gimimo metines. Tai yra viena ryškiausių XX a. pirmosios pusės asmenybių, tautinio atgimimo ir moderniosios kultūros reiškėjas, lietuvių prozos klasikas, kritikas ir literatūros istorikas, kurio kūrybinis palikimas yra gausiausias tarp to meto rašytojų. Savo energija, optimizmu ir tolerancija pelnė neprilygstamą populiarumą tiek tarp šviesuomenės, tiek tarp paprastų žmonių. Jo asmenybei atskleisti skirtas naujausias LRT dokumentinis filmas „Tumo kodeksas“.

Filmas rūstus tik savo pavadinimu, o iš tiesų – šviesus ir giedras kaip ir rašytojo, kunigo, kultūros šviesuolio Juozo Tumo Vaižganto gyvenimas. Pasak filmo apie Vaižgantą režisieriaus Eimanto Belicko, Tumas buvo gerokai aplenkęs laiką ir, tikrąja to žodžio prasme, laisvas žmogus.

Filmo kūrybinė grupė: režisierius Eimantas Belickas, scenarijaus autorius Liudvika Pociūnienė, prodiuseris Teresa Rožanovska, operatorius Narvydas Naujalis, garso takelis Gabrielius Zapalskis.

Vaidina : Rolandas Kazlas, Ramūnas Cicėnas.

Maloniai visų laukiame Girulių bibliotekoje, Šlaito g. 10A.
Daugiau informacijos svetainėje www.biblioteka.lt arba tel. (8 46) 314730

DAUGIAU