„18 dienų autentikos“

„18 dienų autentikos“

SKELBIAMA AKCIJA „18 DIENŲ AUTENTIKOS”

2016 GRUODŽIO 15 – 2017 SAUSIO 8 DIENOMIS

V. PUTVINSKIO G. 55, KAUNE

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, švęsdamas savo 95-ąjį gimtadienį, atveria  restauruoto buvusio Vytauto Didžiojo kultūros muziejaus pastato duris ir kviečia pamatyti modernistinės architektūros šedevrą – Vladimiro Dubeneckio, Karolio Reisono ir Kazio Kriščiukaičio sukurtą muziejaus statinį, kuris pagal tuometinius siekius turėjo būti „Gražiausias visos Lietuvos monumentas”. Jau bebaigiamas statyti 1934 m. Stokholmo muziejaus direktoriaus buvo įvardintas kaip „Didžiausias ir moderniškiausias visoje Baltijoje (…) Europiška retenybė”. Pastatui šie metai taip pat jubiliejiniai – 80-ieji.

Vytauto Didžiojo muziejų kompleksui pastatyti tuomet prireikė daugiau nei 2 mln. litų. Valstybė tegalėjo skirti pusę reikiamos sumos – per milijoną litų suaukojo visos Lietuvos žmonės. Dabar gi pastato rekonstrukcijai jau sunaudota 7,8 mln. eurų, dar trūksta beveik keturių.

Jau tarpukariu buvo aišku, kad muziejus suprojektuotas gerokai per mažas: savivaldybės dovanotas sklypas, nuolatinis finansų trūkumas ribojo tuometinį projektą. Todėl 2006 m. buvo patvirtintas projektas „Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus pastato V. Putvinskio g. 55 Kaune rekonstravimas ir priestato statyba”.

Plėtra buvo būtina, todėl 2007-2009 m. muziejaus kieme pastatytas modernus 898 m2 bibliotekos pastatas. Joje įrengtos muziejaus bibliotekos, archyvų saugyklos, skaitmeninimo centras, sukurta erdvi ir šviesi skaitykla, parodų salė. Priestatui pastatyti prireikė 1,7 mln. eurų. Senasis pastatas taip pat padidės beveik 500 m2, nes bus įrengti įstiklinti kiemeliai, pastogė.

Kol kilo priestatas, paraleliai buvo keičiami senojo pastato stogai, restauruojami langai. Tačiau, prasidėjus sunkmečiui, muziejaus projekto finansavimas sulėtėjo, o 2010 m. nutrūko visai. Tačiau šiuo metu jau galima džiaugtis atnaujintu, kruopščiai restauruotu statiniu, kuriame po išsamių paveldo specialistų tyrimų grįžo tarpukario architektūros erdvės, restauruotos autentiškos detalės, panaikinti sovietinių laikų „patobulinimai”. Tai – vienas gražiausių tikrojo modernizmo statinių Kaune, todėl, kad ir iki galo nesibaigus projektui, lankytojams bus suteikta unikali galimybė grožėtis pastatu kaip eksponatu.

Akcija „18 dienų autentikos” kviečia lankytojus pažinti tarpukario interjero ypatumus ir išskirtinę „taupiojo modernizmo” estetiką. Individualistai ras ženklinimo sistemą „Muziejus – matyk”, kuri nuves prie įdomesnių detalių, atkreips dėmesį į vertingiausius architektūrinius sprendimus, atskleis įdomias istorijas. Kiti gi kasdien galės keliauti su muziejaus gidais, kurie padės perprasti pastato vertę.

Atveriame duris ir į paprastai lankytojui neprieinamą erdvę – muziejaus saugyklas, kuriose bus galima susipažinti su vienu turtingiausių Lietuvoje liaudies meno skulptūrų rinkinių, kuris eksponuojamas autentiškose, restauruotose spintose.

Tiltą tarp muziejaus gimimo ir šių dienų nuties dailininko Sauliaus Valiaus specialiai šiam pastatui kuriama kinetinė videoinstaliacija.

Jūsų lauks loterija – su laimingu muziejaus bilietu galėsite laimėti dovaną, knygą ar dar vieną nemokamą apsilankymą muziejuje.

Pasivaikščiojimai su GIDAIS – vyks nuo gruodžio 15 iki sausio 8 d.:

antradieniais, trečiadieniais ir penktadieniais 15 ir 16 val., 
ketvirtadieniais 16 ir 17 val.,
šeštadieniais ir sekmadieniais 12 ir 13 val.
Muziejus nedirbs gruodžio 24-25 d. ir sausio 1 d.
Norint dalyvauti ekskursijose būtina išankstinė registracija tel.: 8 37 22 14 18
Registruotis prašome šiomis valandomis:
darbo dienomis 9-17 val., savaitgaliais 11-17 val. 

Įėjimas su muziejaus bilietu.

DAUGIAU