2 dienos pajūryje žiemą

2 dienos pajūryje žiemą

Kaip atrodo neužšąlantis Lietuvos uostas? 
Koks jausmas vaikštant apledėjusiu pajūriu?

Jūra žiemą nėra tokia draugiška ir rami, kaip vasara.

Šiltai įsisupus į apsiaustus, nuostabu pajausti žiemos stichiją, palydėti saulę į ledinius Baltijos vandenis, o vakare pasėdėti jaukiame Palangos restoranėlyje ir paplepėti apie tai ką šiandien spėjote pamatyti ir patirti.

O pamatysite štai ką: 

1 diena

Nesuspėsite nei mirktelėti, kaip vinguriuojantis kelias nuves Jus į Lietuvos pajūrį.
Kelionę pradėsime romantiškame Švėkšnos dvare, kuriame, gal būt, teks sutikti ir dvaro šeimininkę – aikštingąją grafienę Feliciją Pliaterienę. Čia sužinosite kokius paukščius dovanojo Žygimantas Augustas savo mylimai žmonai, kokius gyvenimo vingius slepia vila “Genovaitė”, kodėl po ginkmedžiu net vėlyvą rudenį nerasi nei vieno nukritusio lapelio…
Kintuose galėsite aplankyti muziejų skirtą Mažosios Lietuvos šviesuoliui Vydūnui. O klykaujantys paukščiai primins apie tai, kad Ventės rage įsikūrusi ornitologijos stotis. Ji įdomi visiems, mylintiems gamtą. Jeigu pasiseks, galbūt ir Jūs tapsite paukščių žiedavimo liudininkais.

Lankysitės Lietuvos “Venecijoje” – nedideliame kaimelyje Minijoje.
Toliau – Pajūrio pasididžiavimas, egzotiškoji Rusnė. Tai yra vienintelis Lietuvos miestelis saloje, Nemuno deltoje, tarp Atmatos ir Skirvytės upių. Gal todėl čia įsikūrė ir Nemuno deltos regioninis parkas, stebinantis savo gamtovaizdžiais.

Pakeliui link Klaipėdos aplankysime seną žvejų kaimą – Dreverną. Pabuvosime prie Vilhelmo kanalo, kuris tiesiogiai sujungia Klaipėdos uostą ir Miniją, šitaip aplenkiant Kuršių marias. 
Stabtelėsime Priekulės miestelyje. 
Nakvynė Palangoje.

2 diena

Laisvas laikas Palangoje. Toliau apsilankysite Pajūrio regioniniame parke esančiame Olandų kepurės kraštovaizdžio draustinyje. Ledynas atsitraukdamas suformavo moreninį gūbrį, kurio aukščiausia viršūnė pajūryje vadinama Olandų kepurės kalnu. Čia į jūrą žvelgsite nuo 20 metrų aukščio kalno skardžio.

Ekskursiją tęsime mieste, kuris turi kuo nustebinti. Pasivaikščiosite Klaipėdos senamiesčio gatvelėmis, aplankysite legendines skulptūras, kurios nustebina ne tik mažuosius turistus.

 

Ekskursijos trukmė 2 dienos.
Papildomiems lankomiems objektams turėti ~15 Lt.

Papildoma informacija ir registracija į ekskursiją tel. 8 5 2724805, 8 685 10318, el.paštu [email protected]

Kitos artimiausios “Kivedos” ekskursijos www.kiveda.lt

KIVEDA
Jūsų savaitgalio gidas

DAUGIAU