3D LIETUVIŠKO PINIGO ISTORIJA

3D LIETUVIŠKO PINIGO ISTORIJA

Nuo gruodžio 25 dienos iki sausio 4 d. ant Vilniaus Rotušės aikštėje esančio „Nordea“ pastato sienų (Didžioji g. 18) atgis istoriniais įvykiais paremta moderni 3D istorija, perbėgsianti per visą lietuviškų pinigų istoriją. Sostinės gyventojai ir miesto svečiai su šeimomis galės iš naujo susipažinti su didinga lietuviškų pinigų istorija, kuri bus atpasakota modernioje trijų dimensijų (3D) projekcijoje.

Dešimt minučių truksiančio modernaus „spektaklio“ metu Lietuviškas Vytis skries per visą šalies pinigų istoriją: nuo senovės sidabrinių ilgųjų iki būsimo euro. Modernios lazerinės technikos pagalba pastatas transformuosis į žiežirbomis trykštančią ir karštu oru pulsuojančią seniausią Lietuvos monetų kalyklą.

Žiūrovai turės išskirtinę progą pamatyti iš milžiniškos senovės monetos atgijusį Vytį, kuris ir toliau puikuosis ant euro monetų, tarpukario litų banknotus ir spausdinimo mašinas, talonus su žvėreliais, geriau žinomus kaip „vagnorkės“ ar galiausiai šiandien visiems puikiai pažįstamus litus su juose vaizduojamais žinomais žmonėmis bei būsimą valiutą – eurą.

Ši lietuviško pinigo kelionė bus įspūdinga ne tik akims, bet ir ausims – modernios projekcijos garso takelį sukūrė serbų kompozitorius Stefan‘as Todorovič‘ius, garsėjantis ne tik tokių vizualinių projekcijų įgarsinimu, bet ir pasaulinio garso „Jamiroquai“ remiksais.

Būsimos 3D projekcijos anonsas:
https://www.youtube.com/watch?v=vHcAf3aWUOY

Nepakartojamą garso, šviesų ir lazerių 3D projekciją „Lietuviško pinigo istorija“ bus galima nemokamai stebėti penkių vakarinių seansų metu: 17.30, 18.30, 19.30, 20.30 ir 21.30 val.

DAUGIAU