4-oji tarptautinė akvarelės bienalė

4-oji tarptautinė akvarelės bienalė

Paveikslų galerijoje, K. Donelaičio g. 16, Kaune

 4-osios tarptautinės akvarelės bienalės „Baltijos tiltai” atrankinė-konkursinė paroda „Sąsajos”.

„Baltijos tiltai” – tai Lietuvos dailininkų sąjungos projektas, kuriame buvo kviečiami dalyvauti visų dailės sričių kūrėjai. Projekto tikslas – išsaugoti akvarelės bienalių tradicijos tęstinumą (projekto ištakos siekia 1968 metus, kai Rygoje (Latvija) imtos rengti Pabaltijo akvarelės trienalės), palaikyti nuolatinį jų ritmą ir formuoti naują aktyvų traukos tašką Lietuvoje, sukviečiantį akvarelės kūrėjus ir jos bičiulius iš Baltijos jūros regiono šalių bei kitų valstybių. Nuo 2006 metų kuomet renginį ėmėsi organizuoti Lietuva, akvarelės traukos centras buvo perkeltas į Kauną. 

Šių metų konkursinės-atrankinės parodos koncepcija SĄSAJOS siekė ne tik atskleisti akvarelininkų meistrystę per jų autorines sąsajas su kuriamais darbais ir pasirinktomis raiškos priemonėmis, bet paskatinti dailininkus apmąstyti galimus akvarelės technikos ryšius su kitomis dailės sritimis, kitomis menų rūšimis, paraginti kurti erdvines, interaktyvias, menų sintezę atspindinčias kompozicijas.

Beje, parodoje išvysime net tik artimų Baltijos jūros kaimynų – menininkų iš Lenkijos, Latvijos, Suomijos, Estijos, Rusijos, Danijos, Švedijos, Vokietijos, bet ir tolimesnių šalių – Norvegijos, Islandijos, Alandų salų, Slovakijos, Čekijos, Vengrijos bei svečių iš Indijos darbus, skirtus akvarelės bienalei „Baltijos tiltai”.

Pagrindinėje parodoje Kauno paveikslų galerijoje eksponuojami beveik 80 autorių, atstovaujančių 14 šalių, darbai. Į parodos atidarymą atvyks menininkai iš Latvijos, Estijos, Suomijos, Danijos, Švedijos, Norvegijos, Rusijos.

Paroda veiks: 2012 10 11 – 2012 11 25   

 

DAUGIAU