41-ASIS MĖGĖJŲ TEATRŲ FESTIVALIS „KAUNO RAMPA 2013″

41-ASIS MĖGĖJŲ TEATRŲ FESTIVALIS „KAUNO RAMPA 2013″

TRADICINIS 41-ASIS MĖGĖJŲ TEATRŲ FESTIVALIS
„KAUNO RAMPA 2013“
Festivalis skirtas tarmių metams.
Balandžio 10–13 d. Kauno kultūros centre „Tautos namai“ (Vytauto pr. 79/Kęstučio g. 1)

Balandžio 10 d. (trečiadienis)

18 val. Premjera. Komedija Petro Vaičiūno pjesių ir publicistikos motyvais „Donžuanas iš Lietuvos kaimo“, arba „Filosofijos daktaras 2013“ (N-18).
Kazio Binkio teatras.
Režisierius Rimantas Štaras.
Dailininkė Rimutė Skučienė.
Kostiumų autorė Joana Dainienė.

Tenka girdėti priekaištų, kad mėgėjų kolektyvai imasi neįkandamos dramaturgijos, vengia lietuvių autorių. Nardyta po klasikos lobynus, bandyta prisijaukinti šiuolaikinius autorius. O jei teatro kolektyve dominuoja moterys, pageidaujančios širdį veriančių vaidmenų, o dramaturgai vis apie vyrų nuodėmes kuria ir fantazuoja?
Ankstesniuose teatro kolektyvo pastatymuose gvildentos moterų problemos. Šį kartą duoklė su kaupu bus grąžinta vyrams. Tai komedija apie filosofijos daktarą… tik iš Lietuvos kaimo. Aplink jį suksis įvairaus plauko mergelės ir „damutės“. Ir nors šimtmetis praėjo nuo Petro Vaičiūno komedijų parašymo, meilės intrigos išlieka tos pačios…
Tikimasi, kad spektaklio herojus, filosofas ir lovelasas Jonelis (akt. Mantas Kernazickas) „susitupės“, patekęs doros ir veiklios moteriškės glėbin.

Bilieto kaina – 10 Lt., moksleiviams, studentams ir pensininkams – 5 Lt.
Bilietai parduodami 1 val. prieš spektaklį.

Balandžio 11 d. (ketvirtadienis)

11 val. Premjera. Pasakėlė-žaidimas mažiesiems. Hansas Kristianas Andersenas „Coliukė“. Senamiesčio progimnazijos dramos studija „Džiugenėlė“ ir neoklasikinio šokio teatras „Releve“.
Režisierė Aušra Reklaitienė.
Choreografė Rasa Butrimavičiūtė.

Spektaklis nemokamas.

18 val. Spektaklis pagal to paties pavadinimo K. Binkio pjesę „Atžalynas“.
Kauno Kazio Binkio teatro jaunimo trupė.
Režisierė Nida Vita Žilinskienė.
Dailininkė Rasa Puišienė.

Iš penkių K. Binkio pjesės „Atžalynas“ veiksmų režisierė išrinko ir pastatė tik vieną. Puikiai žinoma tuometinė mada – vaidinti ilgai. Šiuolaikiniam žiūrovui priimtiniau pamatyti viską greitai ir konkrečiai, ilgai nepilstant iš tuščio į kiaurą. Tai vienintelis skirtumas, rastas tarp Smetonos ir šių laikų, analizuojant šią pjesę. Visa kita – kaip ir dabar: ir žmonės, ir problemos, ir…
Kiek ironiškai ir linksmai sužaista šia tema, tiesiant tiltelį nuo Smetonos iki mūsų laikų. Spektaklio kūrėjų nuomone, šis susisiekimas įvyko. O kas įvyksta, kai susisiekia gerokai atitolę šimtmečiai, pamatysite ir jūs.

Bilieto kaina – 10 Lt., moksleiviams, studentams ir pensininkams – 5 Lt.
Bilietai parduodami 1 val. prieš spektaklį.

Balandžio 12 d. (penktadienis)

12 val. Spektaklis vaikams. Astrida Lindgren „Pepė Ilgakojinė“.
Kauno Kazio Binkio teatro jaunimo trupė.
Režisierė Nida Vida Žilinskienė.

Spektaklis pritaikytas ir kurtiesiems.

Tomis ir Anika gyvena savo gyvenimą kaip ir visi kiti vaikai: kasdien eina į mokyklą, grįžę ruošia pamokas, vėliau žaidžia kieme arba namuose. Nors ir dviese, jie jaučiasi visiškai vieniši. Tie patys žaidimai, šokio pamokos ir jau nusibodusia rutina tapusios dienos. Viskas pradeda atsibosti taip, kad jie…
O… taip! Nekreipdami jokio dėmesio į suaugusių draudimus ar pastabas ima kurti savo pasaulį, savo pasaką ir pagaliau supranta, kad gyventi galima labai linksmai, nors aplinkui niekas jų ir nesuprastų. Vos spėjus Anikai panorėti ir garsiai ištarti savo norą, kaip mat šalia jų atsiranda neįtikėtinai keista mergaitė, kuri visiškai kitokia nei jų miestelio vaikai. Atsiradus jai, viskas ima verstis aukštyn kojomis ir gyvenimo nuobodulys pasitraukia.
Tai linksmas, muzikinis, žaidybinis ir labai spalvingas spektaklis visai šeimai.

Spektaklis nemokamas.

18 val. Spektaklis dzūkų tarme „Raganius“. Pagal Vincą Krėvę-Mickevičių. Alytaus miesto teatras.
Režisierė ir inscenizacijos autorė Dalia Kimantaitė.
Dailininkė Andželika Šulcaitė.
Kompozitorius Andrius Abromavičius.

Spektaklis apie Dzūkijos kaimo tradicijas ir skirtingų kartų požiūrį į jas, apie bendruomenės svarbą kiekvieno individo gyvenime ir besiformuojančius naujus, piniginius bendruomenės santykius. Taip pat paliečiamos skaudžios meilės ir emigracijos temos. Pagrindinis herojus Gugis – kaimo kerdžius, ganantis gyvulius ir stebintis viso kaimo žmonių gyvenimą – daro gana tikslias įžvalgas ir ilgainiui tampa raganiumi, iš anksto nuspėjančiu būsimus įvykius. Tai pirmasis Alytaus miesto teatro spektaklis, kuriame aktoriai kalba dzūkų tarme.

Bilieto kaina – 10 Lt., moksleiviams, studentams ir pensininkams – 5 Lt. Bilietai parduodami 1 val. prieš spektaklį.

Balandžio 13 d. (šeštadienis)

13 val. Premjera. Vienos dalies eskizas. Žanas Polis Sartras „Už užsklęstų durų“.
Asociacija „Teatronas“.
Režisierius Gildas Aleksa.

„Pragaras – tai kiti“, galiausiai išsiaiškina Garsenas. Žano Polio Sartro pjesė „Už užsklęstų durų“ pasakoja apie tris žmones, pasmerktus pomirtinę amžinybę praleisti viename kambaryje, kuriame jie teturi tris sofas, bronzinę statulėlę ir, blogiausia, – vienas kitą. Garseną, Inesę ir Estelę vienija vienintelis dalykas – būdami gyvi visi jie su malonumu skaudino juos mylinčius žmones. Po mirties trijulė susodinama tame pačiame kambaryje, kad vien savo buvimu kurtų pragarą vieni kitiems. Tokį pragarą, iš kurio, netgi turėdami galimybę, patys nenorėtų išeiti.
Teatro trupė „Teatronas“ savo darbo su pjese „Už užsklęstų durų“ nesiryžta vadinti spektakliu. Kol kas tai – eskizas apie tai, kaip statomas spektaklis pagal minėtą pjesę. „Už teatro durų iš esmės vyksta tas pats, kas ir už „Užsklęstų durų“, – sako režisierius Gildas Aleksa. Kuo teatras skiriasi nuo Ž. P. Sartro pragaro, jei jame žmonės taip pat atveria savo sielas, apsinuogina vieni prieš kitus, galiausiai tampa priklausomi ir vieni nuo kitų, ir nuo teatro reiškinio? Spektaklio eskize ketinama atskleisti, iki kokios ribos prieinama kuriant spektaklius, kai ilgainiui nebegali pakęsti nei kūrybos, nei kartu kuriančiųjų, tačiau nemoki, nesugebi iš viso to pasitraukti.

Bilieto kaina – 10 Lt., moksleiviams, studentams ir pensininkams – 5 Lt. Bilietai parduodami 1 val. prieš spektaklį.

17 val. Komedija rytų aukštaičių biržiškių šnekta. Floridas Buliakovas „Šventas reikalas“.
Biržų kultūros centro mėgėjų teatras.
Režisierė Vita Vorienė.
Dailininkas Egils Skuja.

Paprasta, komiška ir kartu graudi istorija apie kelias dviejų žmonių gyvenimo valandas. Apie valandas, per kurias jie bando surasti savo gyvenimo prasmę ir toliau gražiai gyventi… Spektaklyje tarsi ištirpsta ribos tarp pagrindinių herojų senatvės valandų ir jaunystės akimirkų. Režisierė šiuos perėjimus sukūrė meistriškai ir įtikinamai, dviejų žmonių ir juos supusios aplinkos gyvenimą suliedama į gražią visumą.
Žaismingose vestuvių, šienapjūtės scenose itin žavi aktorių gyvybiškumas, dialogų šmaikštumas.
Šis biržiečių spektaklis išrinktas ryškiausiu 21-osios Lietuvos suaugusiųjų mėgėjų teatrų apžiūros šventės „Atspindžiai 2012“ spektakliu.

Bilieto kaina – 10 Lt., moksleiviams, studentams ir pensininkams – 5 Lt. Bilietai parduodami 1 val. prieš spektaklį.

DAUGIAU