43-asis mėgėjų teatrų festivalis „Kauno rampa 2015″

43-asis mėgėjų teatrų festivalis „Kauno rampa 2015″

43-asis mėgėjų teatrų festivalis „Kauno rampa 2015″

 Balandžio 8-11 d.

Kauno kultūros centre „Tautos namai” (Vytauto pr. 79), Mažojoje salėje.

 Balandžio 8 d. (trečiadienis)

18 val.

Kauno rajono Ramučių kultūros centro Voškonių laisvalaikio salės teatro „Siena” spektaklis

A. Kotlar „Angelai neverkia”. Režisierė Hana Šumilaitė.

Spektaklyje kalbama apie vieną baisiausių žmonijos rykščių – alkoholizmą. Dar baisiau, kai ši viską niokojanti yda paliečia moteris. Spektaklyje susiduria jauna, kupina vilčių bei svajonių 20-metė studentė ir pasiekusi gyvenimo ribą 55-metė alkoholikė. Kas šiame konflikte nugalės? Šviesioji ar tamsioji žmogaus pusė? Baltasis ar juodasis angelas? Atsakymai – spektaklyje „Angelai neverkia”.

 

Balandžio 9 d. (ketvirtadienis)

10 val.

Teatralizuotas edukacinis etno rytmetys vaikams.Velykė – Jolanta Balnytė.

                      Teatralizuotas susitikimas su Velyke. Smagūs velykiniai žaidimai, rateliai ir daug staigmenų. Skiriama ikimokyklinio amžiaus vaikams.

 

Balandžio 9 d. (ketvirtadienis)

18 val.

Kauno Kazio Binkio teatro jaunimo trupės improvizacijų spektaklis „Tėvas jau leido” (visų regionų 19291933 m. sceniniai vaizdeliai).

Režisierė Nida Žilinskienė. Dailininkė Rasa Puišienė.

Kauno Kazio Binkio teatro jaunimo trupės improvizacijų spektaklis „Tėvas jau leido” – 1929-1933 m. sceniniai vaizdeliai nuo Biržų ir Vilkaviškio, iš archyvų „ištrauktos” linksmos pjesės. Nežinomi autoriai prakalbės jaunų aktorių lūpomis ir linksmomis improvizacijomis. Tai dvi linksmos istorijos ir pažintis su laikui nepavaldžiomis gyvenimiškomis situacijomis. Viskas ratu… Kartais net keista, kad senoliai vis kartoja frazę „mūsų laikais taip nebuvo”… Oho! Ir dar kaip buvo!

 

Balandžio 10 d. (penktadienis)

19 val.

Kazio Binkio teatro premjera. V. Krasnogorovo komedija „Trys gražuolės”.

Teatro meno vadovas ir režisierius Rimantas Štaras. Režisierė Ina Valiukevičienė. Dailininkė Rimutė Skučienė.

Vaidina:

MARIJA Ina Valiukevičienė.

LAIMUTĖ  Rita Liutkienė.

IRENA Virginija Vitkauskienė.

Spektaklis pritaikytas ir kurtiesiems.

 Trims ilgametėms mėgėjiško teatro aktorėms teatras visada buvo šventovė, svajonė, kažkas nerealaus… Daug metų vaidinant mėgėjiškoje scenoje ir nenumaldomai bėgant laikui, rolių pjesėse  atsirasdavo vis mažiau ir mažiau… Sceną vis dažniau tekdavo užleisti jaunesniems, gražesniems… Tuomet ir kilo mintis vėl kažko imtis, parodyti, kad yra gyvybingos. Ieškota tinkamos pjesės. Valio – surasta! Skaityta ir juoktasi, pagalvota, o kodėl gi nepasijuokus iš savęs – senstančių, bet nepasiduodančių svajoklių. Gal ir kitiems bus graudžiai juokinga?! Taip ir gimė šis mini spektakliukas. Gero žiūrėjimo!

  

Balandžio 11 d. (šeštadienis)

16 val.

Kauno kolegijos teatro studijos spektaklis O. Blaževičiaus „Išminčiai toli nuo namų”. Režisierius Gildas Aleksa.

Video projekcijų autorius Rokas Šimkus.

Ar teko patirti, ką reiškia persikelti į kitą šalį? Gal Jūsų draugas ir dabar gyvena Londone bei giriasi kaip ten puiku (na žinote, kas nenorėtų dirbti fabrike), kokie ten besišypsantys, nuostabūs žmonės. Tačiau ar tikrai visuomenė ir jos reagavimas į aplinkinių problemas labai skiriasi nuo Lietuvos? 

Mes manome, kad visuomenė visur yra tokia pati. Šiuolaikinis žmogus yra nejautrus aplinkai, jis ignoruoja blogus dalykus, į visas rimtas problemas žiūri paviršutiniškai, tikėdamasis, kad tai jo nepalies, viskas susitvarkys savaime.

Spektaklyje pasakojama apie šeimą, kuri atvyksta į Londoną. Kiekvienas skirtingai pritampa prie aplinkos, siekia skirtingų dalykų, kitaip žvelgia į gyvenimą. Juos ištinka ir skirtingos problemos. Vieni siekia pamatyti Londono grožį naudodami „stebuklingas tabletes” ir pakliūna į narkotikų liūną, kiti visą laisvalaikį atiduoda darbui ir taip atsiriboja nuo savo šeimos. Dar kiti yra diskriminuojami mokykloje, nes nors ir moka mintinai Mendelejavo lentelę, žino visus romantizmo epochos autorius, tačiau nemoka bendrauti su aplinkiniais. Pasiduoda supančiam pasauliui ir išprotėja. Į visas jų problemas visuomenė reaguoja abejingai, nekreipdama dėmesio į tikruosius problemų padarinius. 

Spektakliu norima paskatinti žmones atsipeikėti ir nelikti abejingiems aplinkiniams žmonėms. Reaguoti į tai ką mato.

Vaizdų ir muzikos kupinas spektaklis.
Vaidina: Edmundas Pūras, Orlandas Blaževičius, Austėja Molytė, Greta Bartkutė, Inga Slavickaitė, Rokas Šimkus, Aistė Stasiulevičiūtė, Mindaugas Rimkus.

Globėja Kauno miesto savivaldybė

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

Organizatorius Kauno kultūros centras „Tautos namai” www.tautosnamai.lt

  

Įėjimas nemokamas su kvietimais, kuriuos galima pasiimti Vytauto pr. 79, 210 kabinete arba užsakyti tel. 324 130.

                      

 

DAUGIAU