A. Kišonaitės paroda ,,Grožio papildai“

A. Kišonaitės paroda ,,Grožio papildai“

Šių metų balandžio 5 d., 19 val., Vilniaus verslo centro ,,Pirklių klubas” galerijoje (Gedimino pr. 35) vyks oficialus dailininkės Agnės Kišonaitės personalinės parodos ,,Grožio papildai” atidarymas. Parodos metu bus pristatyti naujausi dailininkės tapybos darbai, taip pat originalūs drabužiai ir objektai, puošti tapybos elementais. Vienas iš parodos ,,vinių” – neseniai iš 5000 lūpdažių tūbelių sukurta milžiniška meno instaliacija pavadinimu ,,Lūpdažis Milžinas”, jau spėjusi atsidurti Italijos, Olandijos, Vokietijos ir JAV mados ir meno žurnaluose.
Personalinės parodos ,,Grožio papildai” tema – moteriai gražiau atrodyti padedantys objektai – nuo aukštakulnių batelių iki lūpdažių tūbelių ir itališko šilko. Objektai atvaizduoti taip, kaip juos mato dailininkė: modernūs, ryškūs, neretai komiški ir turintys slaptą mintį.

,,Mane domina tiek grožio industrija, tiek, kas yra už jos. Pavyzdžiui, lūpdažis panaikina trūkumus. Su juo tampi gražesnė. Tačiau kai grįžusi po vakarėlio nusivalai dažus – kaip viskas atrodo tada? Arba – lūpų dažų tūbelės nėra perdirbamos. Kaip atrodytų vieno mažo miestelio moterų per metus sunaudojamos lūpų dažų tūbelės, surinktos į vieną vietą? Tikiuosi, kad paroda įkvėps lankytojus netradiciniu kampu pagalvoti apie jau tradicinėmis tapusias grožio priemones”,- komentavo menininkė Agnė Kišonaitė.

Parodos atidarymo metu taip pat bus pristatyta nauja dailininkės idėja – tapybos darbai, perkelti ant originalių drabužių. ,,Sakoma, kad žmogų sutinka pagal drabužį. Taigi, pasitarusi su savo klientais, sukūriau jiems netikėtą galimybę savo paveikslus ir apsirengti. Beje, drabužius demonstruos įdomios asmenybės, sutiktos tiesiog gatvėje”,- pridėjo A. Kišonaitė.

Taip pat parodoje ,,Grožio papildai” bus demonstruojamas tarptautinio pripažinimo sulaukęs meno objektas ,,Lūpdažis Milžinas”, sukurtas iš 5 tūkstančių lūpų dažų tūbelių ir skatinantis atkreipti dėmesį į grožio industrijos šiukšlių perdirbimo problemas. 2,5 metro, apie 170 kilogramų svorio analogų neturintis meno objektas jau pateko į populiarius Italijos, Olandijos, Vokietijos ir JAV meno ir mados žurnalus bei buvo išpublikuotas per trisdešimtyje pasaulio dizaino tinklaraščių. Menininkės tapybos darbas pavadinimu ,,Itališkas šilkas” neseniai buvo eksponuotas garsiose ,,Saatchi” ir ,,Artsia” interneto galerijose.

Paroda ,,Grožio papildai” ,,Pirklių klube” Vilniuje veiks iki balandžio 30 dienos.

Apie menininkę Agnę Kišonaitę

Ryškios spalvos, drąsūs potepiai, įdomios kompozicijos, tiksliomis plokštumomis formuojamas tūris – tai jauną menininkę išskiria iš kitų jaunų Rytų ir Vidurio Europos tapytojų. Dažna Agnės kūrybos tema – moteris, moteriškumas, o herojais gali tapti nuo balerinos ir reklamos projektų vadovės iki lūpdažio tūbelės. Menininkė taip pat projektuoja baldus ir pristatė paveikslų motyvais ištapytų drabužių kolekciją. Pernai pristatyta daug dėmesio Lietuvos žiniasklaidoje sulaukusi A. Kišonaitės personalinė paroda ,,Raudona ne mėlyna”.

 

 

DAUGIAU