A. Petraitytės knygos „Helė“ pristatymas

A. Petraitytės knygos „Helė“ pristatymas

 

Vasario 27 d., ketvirtadienį, 18 val. V. Mykolaičio-Putino memorialiniame bute-muziejuje (Tauro g. 10-3, Vilnius) įvyks Astridos Petraitytės biografinio romano „Helė” sutiktuvės ir pristatymas.

Renginyje dalyvaus knygos autorė Astrida Petraitytė, literatūrologė prof. Viktorija Daujotytė-Pakerienė, leidyklos „Versus aureus” redaktorė Onutė Gudžiūnienė. Literatūrinį vakarą paįvairins „Knygos teatro” aktorės Reditos Dominaitytės skaitomos romano „Helė” ištraukos ir Žemynos Trinkūnaitės kanklėmis atliekama muzika.

„Helė” – dokumentine medžiaga grįstas ir autentiškomis fotografijomis iliustruotas romanas, pasakojantis apie Eleną (Helę) Vilčinskaitę, jaunystės metais, 1930-aisiais, išvykusią į Argentiną, bet spėjusią pasireikšti Kauno kultūriniame gyvenime: vaidino „Vilkolakio” teatre, buvo aktyvi literatūrinės draugijos „Šatrija” narė, įvairių literatūros vakarų dalyvė, nepamainoma skaitovė. Greta šios ryškios, maištingos, gaivalinga jaunyste trykštančios pagrindinės herojės knygos puslapiuose iškyla gerai žinomos tarpukario Lietuvos asmenybės: Vincas Mykolaitis-Putinas, Juozas Eretas, Juozas Grušas, Juozas Paukštelis, Salomėja Nėris, kuriai E. Vilčinskaitė buvo ne tik viena iš „Šatrijos” bendražygių, bet ir artimiausia bičiulė, sielos paslapčių patikėtinė „tremties” į Lazdijus metais.

Romaną sudaro dvi dalys: „Ir Salė” (lietuviškasis periodas) ir „La Platos kerai” (emigracijos metai Argentinoje), ženklinančios jauno žmogaus charakterio raidą nuo studijų metų iki skaudžių išgyvenimų subrandintos ir lietuviškajai veiklai angažuotos asmenybės.

Renginys nemokamas. Kviečiame apsilankyti! Daugiau informacijos tel. (8-5) 262 4480 arba el. paštu [email protected], [email protected].

  

Informacija parengta pagal versus.lt

 

DAUGIAU