free Advento vakaras „Aš nemirštu, aš žengiu į gyvenimą…“

Advento vakaras „Aš nemirštu, aš žengiu į gyvenimą…“

Klaipėdos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Turgaus g. 8) visus kviečiame į advento vakarą „Aš nemirštu, aš žengiu į gyvenimą…“: režisierės Dalios Kanclerytės dokumentinio filmo „Rožių lietus“ peržiūra ir brolio Benedikto pamąstymai.

„Filmas apie tai, ką visada norėjau kalbėti, – grožį, – sako D. Kanclerytė. – Grožis yra įvairiaspalvis. Jis slypi žmonėse. Gražus žmogus, pasinėręs į maldą arba kai būna paniręs į mistinį pasaulį.“

„Rožių lietuje“ atskleidžiama kitokia Lietuva – susikaupusi, spinduliuojanti viltį, šviesą ir širdžių tyrumą. Dar būdama gyva šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresė troško būti misioniere. Viešpats po mirties išpildė šį norą. 1994 m. po pasaulį pradėjo keliauti specialiame relikvijoriuje patalpinti jos palaikai. Šv. Kūdikėlio Jėzaus Teresės relikvijos nukeliavo tūkstančius kilometrų nuo Rusijos iki Argentinos, nuo Australijos iki Vietnamo. 2007 m. šv. Teresėlės piligrimystė tęsėsi Lietuvoje. 45 dienas relikvijos keliavo per mūsų šalį, aplankydamos miestus, miestelius, kaimo vietoves. Žmonės – jauni ir seni, vyrai ir moterys – su rožėmis rankose laukė atvykstant šv. Teresėlės relikvijų. Iš šių žmonių sklido taikos ir meilės dvasia.

Šventoji Kūdikėlio Jėzaus Teresė (1873–1897) – vienuolė karmelitė, Bažnyčios mokytoja, viena iš mylimiausių ir žinomiausių šventųjų. Dar vadinama Lisieux (Lizjė) Terese, Karmelio Gėlele ar tiesiog meiliai – Teresėle. Ji yra Prancūzijos ir pasaulio misijų globėja, ją gerbia ir kitų krikščioniškųjų konfesijų išpažinėjai ir netgi nekrikščionys.

Viename laiške šv. Teresėlė rašė: „Aš nemirštu, aš žengiu į gyvenimą…“ Šie žodžiai tapo viltimi ir paguoda visiems kenčiantiems ir laukiantiems susitikimo su dangiškuoju Tėvu.

DAUGIAU