Aistė Smilgevičiūtė ir grupė Skylė

Aistė Smilgevičiūtė ir grupė Skylė

Rudeniniams vėjams papūtus į Kauno valstybinį dramos teatrą, iš atostogų sugrįžta pailsėjusi ir naujų idėjų kupina Dainuojamosios poezijos Palėpė. Pirmąjį sezoną padovanojusi net 13 šiltų muzikinių vakarų, ir šį sezoną ji žada Jus stebinti, intriguoti ir džiuginti naujais koncertais. Tai jaukūs muzikos vakarai visiems, kurie pavargo nuo šaltų dainų, dirbtinių šypsenų ir greit užsimirštančių koncertų.

Jau rugsėjo 30-tą, 19 val. Kauno valstybinio dramos teatro Didžiojoje salėje, pirmajame sezono koncerte pasirodys akustinę programą paruošę auksinio balso savininkė Aistė Smilgevičiūtė ir grupė Skylė. Taip pat Palėpė supažindins kauniečius su jauna grupe – “Antikvariniai Kašpirovskio dantys”.

Grupė “Skylė”, susikūrusi dar 1991- aisiais su lyderiu Roku Radzevičiumi priešakyje, pamažu įsitvirtino alternatyvios muzikos mėgėjų širdyse. Per visą gyvavimo laikotarpį išleido 13 albumų. 1999-aisiais, kai Aistė, prie grupės prisijungusi 1996-aisiais, atstovavo Lietuvą “Eurovizijos” dainų konkurse, apie “Skylę” sužinojo ir plačioji visuomenė. Išleiduisi sėkmingą albumą “Babilonas”, “Skylė” kurį laiką aktyviai nekoncertavo, tačiau Aistė sužibėjo keliuose vyro R. Radzevičiaus miuzikluose (bene žymiausia – roko opera “Jūratė ir Kąstytis”, kur Aistė atliko Jūratės vaidmenį). 2007-aisiais “Skylė” sugrįžo su itin palankiai įvertintu ir apdovanojimus pelniusiu albumu “Povandeninės kronikos”, kuriame pinasi antikos, baltų, vandens motyvai.
Mūsų koncerte laukiamas aistringas ir nežemiškas Aistės vokalas, kontrastuojantis su Roko ramybe, gyvi instrumentai, akustinis, keturių muzikantų kuriamas skambesys ir tikra, nuoširdi muzika. Paslaptingas muzikinis nuotykis, kur viskas vyksta “čia ir dabar”.

Vakarą praskaidrins ir naujų vėjų į Kauną įpūs Palėpės svečiai, kurie šiame mieste pasirodys pirmą kartą. “Antikvariniai Kašpirovskio dantys” – jaunų, pašėlusių ir humoro nestokojančių (ką nesunku pastebėti jau iš pavadinimo) jaunuolių trejetukas, savo muzika nepretenduojantys į rimtosios muzikos aukštumas, bet humoru, ironija ir jaunatvišku šėlsmu pripildytomis savo kūrybos dainomis atlieka ne mažiau garbingą darbą – džiugina klausytojus. Savo programoje du vaikinai ir mergina pina teatrinius elementus, kuria įvairius personažus ir balansuoja tarp dainuojamosios poezijos, gatvės muzikos, kartais nukrypdami net į kabareto žanrą. Kaip ir derėtų save gerbiantiems XXI amžiaus atstovams, muzikantai sugeba programoje priversti sudalyvauti net virtualų dalyvį (iš karto matyti – žino kaip patraukti šiuolaikinius jaunuolius savo pusėn). Savo programos ašimi grupė laiko jaunimo aktualijas, bet protingi žmonės byloja: “Geriau pusvalandį pabūti vaiku, nei visą gyvenimą – suvaikėjusiam”, tad “Antikvarinių Kašpirovskio dantų” pasirodymuose laukiami visokio amžiaus klausytojai.

Visus kartu kviečiame pradėti naująjį Palėpės sezoną, kuris džiugins ne tik žinomų atlikėjų naujomis programomis, bet ir supažindins su naujais kūrėjais. Pirmasis koncertas: aistringas ir nežemiškas Aistės vokalas, kontrastuojantis su Roko ramybe, gyvi instrumentai, akustinis keturių muzikantų kuriamas skambesys ir tikra, nuoširdi muzika – paslaptingas muzikinis nuotykis, kur viskas vyksta “čia ir dabar” bei savo energija užkrečiantis “Antikvariniu Kašpirovskio dantų” trejetukas.

DAUGIAU