free Akordeonininko Andriaus Balachovičiaus ir saksofonininko Vytauto Labučio duetas

Akordeonininko Andriaus Balachovičiaus ir saksofonininko Vytauto Labučio duetas

Šeštadienio popietė tobulas laikas apsilankyti Birštono akordeono muzikos festivalyje ir pasiklausyti dviejų instrumentalistų virtuozų – akordeonininko Andriaus Balachovičiaus ir saksofonininko Vytauto Labučio koncerto.

V. Labutis savo muzikinį kelią pradėjo grodamas akordeonu, tačiau vėliau išgarsėjo kaip saksofonininkas, multiinstrumentalistas savo kūryboje taikantis originalią džiazo, klasikinės, eksperimentinės ir alternatyviosios muzikos patirtį. Tai vienas neabejotinų jo individualumo bruožų. Savo esybe multiinstrumentalistas–improvizatorius V. Labutis kuria muziką scenoje čia ir dabar. Tarsi protestuodamas prieš muzikos rutiną, jis dažnai išsivaduoja iš įprastų džiazo rėmų ir nustebina netikėta menine išraiška. Tokia muzika randa kelią į klausytojo širdį, sukuria nepakartojamą atmosferą, kelia daug klausimų, kviečia susitikti su juo dar ir dar kartą.

Andrius Balachovičius – pasižymi atliekamos muzikinės skalės platumu: nuo klasicizmo iki modernizmo, nuo improvizacinės iki pramoginės  muzikos. Jo atliekamoje muzikoje pagarba džiazo tradicijai susipina su pramogine akordeono varjetė stilistika.

DAUGIAU