free Aksesuarų istorija Lietuvoje nuo akmens amžiaus iki šių dienų

Aksesuarų istorija Lietuvoje nuo akmens amžiaus iki šių dienų

Vasario  26 d., pirmadienį (17:00 val.), Baltijos gintaro meno centras kartu su Vilniaus Kolegijos, Įvaizdžio dizaino studijų programos studente Rusne Gabriele Donaityte kviečia į paskaitą „Aksesuarų istorija Lietuvoje  nuo akmens amžiaus iki šių dienų“.

 

Paprastai papuošalus renkamės pagal grožį, pagaliau ir jų funkcija yra puošti. Tačiau pasirodo, taikliai pasirinktas juvelyrinis dirbinys gali ne tik suteikti žavesio… Tai labai svarbi priemonė ir jų prasmė bei simbolinė reikšmė, kuri atkeliauja iš protėvių istorijos ir gali būti pritaikoma bei interpretuojama itin plačiai. Iš įvairių metalų papuošalai pradėti gaminti neatsitiktinai. Gilioje senovėje buvo tikima, kad jie saugo, globoja, teikia sėkmės bei gydo.

 

Aksesuaras kaip terminas pradėtas naudoti tik XIX a., tačiau jo istorija siekia dar žmonijos priešistorę. Nors iš prancūzų kalbos accessoire reiškia tik šalutinį ar antraeilį, aksesuaras gali tapti reikšminga aprangos detale, kuri atskleidžia daug ir įvairios informacijos apie jo savininką. Aksesuarai gali būti naudojami ne tik grožiui pabrėžti. Įvairūs žiedai, rankų, kaklo papuošalai, diademos plaukams, segtukai ir begalės kitų, visi jie kažką reiškia ir kažką atspindi. Nuo itin svarbių istorinių aksesuarų, tokių kaip amuletai mūsų protėviams, iki mobiliųjų telefonų ar laikrodžių, šiuolaikiniam žmogui, visa tai turi prasmę ir gali net pranešti apie žmogaus statusą visuomenėje.  Paskaitoje bus keliami tokie klausimai kaip: kam aksesuarai buvo naudojami? Kada, kodėl ir kaip jie keitėsi Lietuvoje? Kokią reikšmę jie suteikia žmogaus įvaizdžiui?

 

Paskaita nemokama, tačiau rekomenduojame registruotis:

tel.:  +370 5 2120499

el. p:  [email protected]

facebook svetainė: fb.com/BaltijosGintaroMenoCentras

DAUGIAU