ALGIMANTAS ŠVĖGŽDA. TAPYBA. GRAFIKA. PIEŠINIAI

ALGIMANTAS ŠVĖGŽDA. TAPYBA. GRAFIKA. PIEŠINIAI

Paroda „Algimantas Švėgžda (1941-1996). Tapyba, grafika, piešiniai” – išsamiausias plačios ir įvairios dailininko kūrybos pristatymas iki šiol. Joje bus galima išvysti jo kūrinius nuo mažai žinomų ankstyvųjų, sukurtų Lietuvoje, aprėpiant ir didelio formato poparto stilistikos drobes, iki vėlyvųjų („vokiškojo periodo”) – meditatyvių – tapybos ir grafikos darbų. Ankstyvieji kūriniai, pasak parodos kuratorės Ramutės Rachlevičiūtės, anuomet stebino aistringu jaunatvišku veržlumu. „Vokiškąjį periodą” pristatančioje parodos dalyje žiūrovai galės pirmą kartą pamatyti pilnus ciklus „Tibeto piemenims” ir „Amerikos čiabuviams”. 

Parodoje eksponuojami fotografiniai menininko portretai ir kino juostoje užfiksuotos A. Švėgždos gyvenimo akimirkos bei jo paties sukurtas filmas leis plačiau pažinti dailininko asmenybę ir jo kūrybinę aplinką. Dailininko sumanymus padės geriau suprasti jo parašyti tekstai – pamąstymai ir filosofinės mintys apie kūrybą ir gyvenimą. 

Parodoje eksponuojami kūriniai iš Lietuvos dailės muziejaus, Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus, Vilniaus dailės akademijos bei privačių rinkinių. Parodą remia Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Labdaros ir paramos fondas „Laisva valia”.

Lietuvos dailės muziejaus Nacionalinė dailės galerijoje paroda veiks iki 2011 m. kovo 20 d., vėliau ji keliaus į Kauną, Klaipėdą ir Šiaulius.

Nacionalinė dailės galerija, Konstitucijos pr. 22, LT-08105 Vilnius
Daugiau informacijos: tel. (8 5) 212 29 97, NDG Dailės informacijos centras

Iliustracija – Algimantas Švėgžda. Autoportretas su moliūgu. 1977. Kart., temp., 115×87 cm. Lietuvos dailės muziejus

DAUGIAU