Algimanto Aleksandravičiaus fotografijų paroda

Algimanto Aleksandravičiaus fotografijų paroda

Algimanto Aleksandravičiaus fotografijų paroda

 „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštijos atspindžiai”

2011.08.10-09.04

Kiekviena vietovė turi savo veidą, kurio išraiškos, mimika, nuotaikos nuolat kinta, kuriame laikas išdildo tam tikrus bruožus ir įrėžia naujas raukšles. Nufotografuoti tą veidą yra nepaprastai sunku. Reikia didžiulio meistriškumo – menininko įžvalgumo ir vagies miklumo, kad pastebėtum ir pagautum tai, kas tikra.

Algimantui Aleksandravičiui, žymiausiam šiandienos Lietuvos portretistui, tas sekasi. Nusprendęs įamžinti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštijos reliktus ir didžio poeto Adomo Mickevičiaus pėdsakus fotomenininkas sugeba perteikti ne tik vietovių realijas, bet ir jų romantizmą, žavesį, magiją.

A. Aleksandravičius pripažįsta, kad tai buvęs iššūkis jam pačiam, kai sėdo į automobilį ir nuvažiavo 6000 kilometrų Baltarusijoje ir Lietuvoje, fotografuodamas sugriuvusias ir restauruojamas pilis, pilkapius, bažnyčias. Pasak fotomenininko, fotografuoti paveldą – tai nė kiek ne lengviau, nei kurti psichologinius žmonių portretus.

„Iki šiol išgarsėjęs ir laurus skynęs kaip portreto virtuozas, dabar jis veržiasi į tą sritį, kurioje įprasta ieškoti kuo tikslesnio, dokumentu virstančio vaizdo. Tai sritis, kurioje triūsia ne vienas iškilus fotomenininkas ir tarp kurių Algimantas gali pasirodyti šiek tiek bravūriškas, nes jis atsisako ieškoti nuotraukų kultūros paveldo registrams”, – rašo istorikas, profesorius Alfredas Bumblauskas.

Algimantas Aleksandravičius yra Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys, Tarptautinės meninės fotografijos federacijos (FIAP) fotografas menininkas (AFIAP). Surengė Lietuvoje ir užsienyje per septyniasdešimt personalinių parodų. Daugelio fotoalbumų ir parodų sudarytojas. Dešimties autorinių fotografijų albumų autorius.

A. Aleksandravičius yra pelnęs daug svarių apdovanojimų, tarp jų: Lietuvos Kultūros ministerijos premija, 2003 m. konkurse Fuji Euro Press Photo pirmoji vieta Portreto kategorijoje, Lietuvos Respublikos Vyriausybės meno premija, Gedimino ordino Už nuopelnus Lietuvai medalis, Nyderlandų Riterio ordinas, Lietuvos fotomenininkų sąjungos 40-mečio aukso medalis, Aukso žvaigždė (Lietuvos autorinių teisių gynimo agentūra). Ypač sėkmingi buvo 2011-ieji metai: pripažintas geriausiu Baltijos šalių portretistu (Gran Prix konkurse Baltic Photo Contest 2011), o konkurse Lietuvos spaudos fotografija 2011 Portreto, Sporto ir Reportažo temose Auksinių kadrų nugalėtojas.

Paroda „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštijos atspindžiai” Panevėžio miesto dailės galerijoje veiks iki rugsėjo 4 dienos.

DAUGIAU