free Algimanto Aleksandravičiaus fotografijų parodos „Į Lietuvą buvau išėjęs“ atidarymas

Algimanto Aleksandravičiaus fotografijų parodos „Į Lietuvą buvau išėjęs“ atidarymas

Liepos 17 d. 18 val. kviečiame į vyksiantį Algimanto Aleksandravičiaus fotografijų parodos „Į Lietuvą buvau išėjęs“ atidarymą, skaitmeninio fotografijų archyvo peržiūrą ir jaukų pokalbį su kūrėju. Vakaro svečius su rylos melodijomis pasitiks Virginijus Vyšniauskas, muzikinę vakaro nuotaiką kurs pianistas Marijus Kučikas. Renginio metu veiks Algimanto Aleksandravičiaus fotoalbumų paroda.

„Fotografuoti – koks grubus žodis“ (Konstantinas Kavafis), juolab kai kalbame apie Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatą A. Aleksandravičių. Fotografas ir menininkas. Nedaloma jungtis.

A. Aleksandravičius 2003 metais pripažintas geriausiu Europoje portretistu (konkurse Fuji Euro Press Photo pirmoji vieta Portreto kategorijoje). Tais pačiais metais Lietuvos Respublikos Vyriausybė skyrė meno premiją Už reikšmingus Lietuvos menui ir kultūrai darbus. 2003 metais suteiktas Panevėžio Metų menininko garbės vardas. 2006 metais – Lietuvos spaudos fotografijos Auksinis kadras 2006 temos Portretas nugalėtojas. Sąrašą galima tęsti ir tęsti, bet ne apdovanojimuose esmė.

Esmė menininko gebėjime pamatyti tai, kas nematoma, o tik nujaučiama, tai, kas ne iš karto atsiveria arba net nėra numanoma esant. Anot V. Kinčinaičio, reikia būti sugundytam gyvenimo ir kūrybos paslapties, reikia tapti sekliu, tyrėju ir stebėtoju, kad sukurtum tokius iškalbingus portretus. Ir nesvarbu, iš kokios aplinkos portretuojamieji – iš Lietuvos ar užsienio kultūros lauko, Lukiškių kalėjimo, bažnyčių ar vienuolynų, Panevėžio J.Miltinio teatro ar Zavišų beprotnamio. Visų veiduose A. Aleksandravičius geba atskleisti žmogaus esmę.

Lygiai taip pat aistringai, nenuilsdamas ir be atokvėpio A. Aleksandravičius šlovina Lietuvos grožį. Jis išleido jau penkis Lietuvai dedikuotus fotografijų albumus: „Žemaitėjė – mona meilė“ (2003 m.), „Aukštaitėj – aukšts dongs ė čysts vondva“ (2014 m.), „Dzūkija – išskaicyta iš Dzievulio drabnų raštų“ (2015 m.), „Sūduva – Terra Sudorum – šviesos išpasakota“ (2016 m.), „Mažoji Lietuva: Klaipėdos kraštas – užpustytas laikas žodis smėly“ (2018 m.).

Dalia Staponkutė „Pasaulio lietuvyje“ rašė, kad fotomenininkas A. Aleksandravičius kuria „mums, lietuviams Lietuvoje ir už jos ribų, apie Baltijos širdies kultūrinį paveldą – dieviško grožio gamtą ir jos jaukią tuštumą, nykstančius ir prisikėlusius paminklus, pamirštas ir kupinas laukimo sodybas, vienišas ir svajingas bažnyčias. Mes šito dažnai nematome ir sužinome tik iš nuotraukų…“

Kviečiame ateiti ir pamatyti, pabūti ir pasikalbėti su fotomenininku Algimantu Aleksandravičiumi.

DAUGIAU