Algio Griškevičiaus paskaita

Algio Griškevičiaus paskaita

Lapkričio 12 d. 16 val. Panevėžio miesto dailės galerija maloniai kviečia į žymaus dailininko ir fotomenininko Algio Griškevičiaus paskaitą „Vaizduotės fotografavimas (susikūrus savo pasaulį jau galima jį ir nufotografuot)”.

 A. Griškevičius pasakos apie kūrybos procesą, kuriame fotoaparato mygtuko paspaudimas yra ilgo proceso trumputė finalinė detalė. Performansas yra sudėtinė jo fotografijų dalis ir kiekviena nauja fotografija prasideda nuo idėjos eskizavimo popieriuje, lygiai taip pat, kaip ir kuriant paveikslą ar skulptūrinį objektą.

Paskaitoje fotomenininkas parodys du filmus, kaip vyko fotografijų ciklų „Mikališkių stebuklai” ir „Cirkas” kūrimas. Pagal „Mikališkių stebuklų” ciklą kompozitorius A. Martinaitis sukūrė muzikinį kūrinį, kuris panaudotas filme. „Cirkui” muziką specialiai parašė kompozitorius ir akordeonistas Kazys Stonkus.

„Mikališkių stebuklai” stulbina savo fantazija ir užmojais: fotografijų personažai skraidinami kranais, specialiai statomi pastoliai, iškasamas tvenkinys. Todėl pats procesas ilgas, įdomus ir pilnas neįtikėtinų nuotykių tarsi koks šelmių romanas.

Fotografijų ciklas „Cirkas” pasakoja istoriją, kaip kaimo bendruomenė, panorusi gyventi iš pramogų verslo, bet nemokėdama dainuoti ar šokti, nusprendžia sukurti cirko trupę. A.Griškevičiui buvo patikėta įamžinti naujosios cirko trupės programą fotografijose, o filmas pasakoja, kaip tas įamžinimas vyko.

Algis Griškevičius gimė 1954 m. Vilniuje. 1980 – 1985 m. studijavo Vilniaus dailės institute (dabar: Vilniaus dailės akademija). Dirbo Valstybinio jaunimo teatro vyriausiuoju dailininku – dekoratoriumi. Nuo 1990 m. – laisvas menininkas. Parodose dalyvauja nuo 1986 m.

Surengė 57 personalines parodas ir dalyvavo virš 100 grupinių parodų Lietuvoje ir užsienyje. Jo darbai eksponuoti tarptautinėse parodose: Latvijoje, Laose, Tunise, Olandijoje, Vokietijoje, D. Britanijoje, Prancūzijoje, Airijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Portugalijoje, Švedijoje, JAV, Kroatijoje, Austrijoje, Kinijoje, Belgijoje, Italijoje, Vietname, Ispanijoje, Slovakijoje, Čekijoje, Danijoje, Bulgarijoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Kanadoje.

Pastaraisiais metais be tapybos kuria objektus iš medžio, vario ir žalvario bei fotografuoja. Išleistos dvi knygos „Tapyba. Objektai. Fotografijos” ir fotografijų knyga „Mikališkių stebuklai”.

 

Paskaitos klausytojai gaus pažymėjimus.

Bilietų kainos: 4 Lt, 2 Lt (lengvatinis).

 

 

Panevėžio miesto dailės galerija

Respublikos g. 3

Tel. 584803

www.arspanevezys.lt

 

DAUGIAU