free Algio Kliševičiaus atminimo vakaras

Algio Kliševičiaus atminimo vakaras

Lapkričio 6 d. 17.30 val. Klaipėdos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje (Turgaus g. 8) vyks Algio Kliševičiaus (1950–2008) atminimo vakaras „Miestas ir asmenybės: tarp atėjimo ir išėjimo“. Prisiminimais dalinsis: Kristina Jokubavičienė, Anatolijus Klemensovas, Alvydas Klimas, Mindaugas Petrulis, Juozas Vosylius, Lolita Zemlienė. Fleita muzikos kūrinius atliks Akvilina Gaubienė. Renginio režisierė – Dalia Kanclerytė.

2018 m. sukanka 10 metų, kai netekome dailininko grafiko, vieno talentingiausių Lietuvos kaligrafų, kaligrafijos parodų ir leidinių Lietuvoje iniciatoriaus, profesoriaus, Klaipėdos kultūros magistro Algio Kliševičiaus.

A. Kliševičius spinduliavo ypatingą šviesą ir šilumą. Tai buvo neeilinė, charizmatiška asmenybė, išmintingas ir darbštus žmogus, eruditas, turėjęs retą humoro jausmą, giliai žvelgęs ir suvokęs tiek meną, tiek ir kitas gyvenimo sritis. A. Kliševičius buvo nuolat ieškantis, eksperimentuojantis kūrėjas, kupinas įvairiausių idėjų ir sumanymų.

Parodose pradėjo dalyvauti 1973 m. Per ilgą ir intensyvų kūrybinį gyvenimą surengė 32 personalines parodas, dalyvavo apžvalginėse, grupinėse ekslibrisų, grafikos, kaligrafijos parodose Lietuvoje ir užsienyje, kūrė firminius ženklus, reklaminius spaudinius, heraldikos objektus. Pradėjęs nuo linoleumo raižinio, šilkografijos technikų, palaipsniui perėjo prie kompiuterinės grafikos. Nuo 1990-ųjų dailininkas ypač aktyviai darbavosi kaligrafijos srityje.

Įgijęs dailininko pedagogo kvalifikaciją dirbo Pedagogikos mokslinio tyrimo institute Vilniuje, bendradarbiavo su plokštelių įrašų studija. 1974 m. dailininkas buvo pakviestas į Valstybinės konservatorijos Klaipėdos fakultetus organizuoti dailininkų apipavidalintojų sekciją, kuri laikui bėgant išaugo į Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos vizualiojo dizaino katedrą. Katedroje dėstė iki mirties. 1997–2008 m. A. Kliševičius dirbo Klaipėdos universiteto leidyklos dailininku, apipavidalino daugiau nei penkis šimtus įvairių leidinių. 1992 m. jam buvo suteiktas docento, o 2007 m. – profesoriaus pedagoginis vardas. 2003 m. dailininkui buvo suteiktas Klaipėdos kultūros magistro vardas, 2005 m. – Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus apdovanojimas „Jūrų žvaigždė“.

Šalia visų talentų, pasiekimų ir apdovanojimų ko gero ryškiausiai šviečia gerumo, meilės ir tarpusavio supratimo žvaigždė: šiluma, dėmesys ir tinkamas žodis kiekvienam, kurį A. Kliševičius sutiko savo gyvenimo kelyje.

DAUGIAU