„Alksniškiai“: pjesės apie Kazį Grinių skaitymai

„Alksniškiai“: pjesės apie Kazį Grinių skaitymai

Istorinėje Lietuvos Respublikos Prezidentūroje, Vilniaus g. 33, Kaune

Gruodžio 17 d., šeštadienį, 18 val. minint Kazio Griniaus 150-asias gimimo metines, režisierius Gytis Bernardas Padegimas kartu su aktoriais kauniečius bei miesto svečius kviečia į pjesės „Alksniškiai“ skaitymą.

Pjesės veiksmas vyksta 5-ame XX a. dešimtmetyje, kuomet Kazys Grinius buvo ištremtas iš Kauno į savo gimtąjį kaimą – Selemos Būdą. Atskirtas nuo įprastos sau veiklos, trečiasis prezidentas prisimena kertinius savo ir visos Lietuvos gyvavimo taškus – kovą už demokratiją, žodžio, religijos ir kitų laisvių įsigalėjimą Lietuvoje, 1926 m. gruodžio 17 d. perversmą, tolimesnę visuomeninę veiklą. Prezidento dialoguose su giminaičiais, kaimynais ir gyvenimo bendrakeleiviais atsiskleidžia Kazio Griniaus išgyvenimai, filosofinė pozicija bei asmeniniai bruožai – tolerancija, demokratiškumas, pacifizmas, išmintis.

Prezidentui Kaziui Griniui skirtas dienas vainikuosiantis pjesės „Alksniškiai“ skaitymas anonsuoja būsimą spektaklį apie Kazį Grinių – lietuviškosios demokratijos tėvą. Spektaklį režisierius Gytis Padegimas rengia pagal paties Kazio Griniaus atsiminimus, Gedimino Ilgūno ir Alfonso Eidinto monografijas, prezidento sūnaus Liūto Griniaus atsiminimus (išleistus JAV) bei tekstą iš 1926 m. leidinio „Varpas“, skirto prezidentui. Spektaklyje atsiskleis ne tik K. Griniaus asmenybė, bet ir kitu rakursu išvysime svarbiausius tuometinius istorinius įvykius. Beminint 2016-uosius, kaip Kaziui Griniui skirtus metus, ir ruošiantis Lietuvos šimtmečio renginiams, siekiama atsigręžti į vieną demokratiškiausių Lietuvos prezidentų, bei priminti visuomenei apie didelį jo įnašą Lietuvos kultūrai, švietimui bei viešajam diskursui.

Pjesę skaito aktoriai: Arnis ALEINIKOVAS, Simona BLADŽENAUSKAITĖ, Vytautas GASILIŪNAS, Kristina KAZAKEVIČIŪTĖ, Alma MASIULIONYTĖ, Edita NICIŪTĖ, Gytis PADEGIMAS, Henrikas SAVICKIS.

Spektaklio premjera – vasario mėnesį Kauno miesto kameriniame teatre.

Renginys nemokamas.

DAUGIAU