Amatų, darbų ir pramogų diena

Amatų, darbų ir pramogų diena

Lietuvos liaudies buities muziejus Rumšiškėse gegužės 24 dieną nuo 10 val. Jus kviečia į Amatų, darbų ir pramogų dieną. Joje susipažinsite su senaisiais lietuvių amatais ir senoviniais kaimo darbais. Amatininkai ir muziejininkai dirbs ne tik miestelyje, bet ir kiekvieno etnografinio regiono sodybose.
Dzūkijos sodybose bus gaminami vaikų žaislai. Pagal senovinį receptą virsime kvietinę košę ir visus vaišinsime. Taip pat galėsite paragauti „ubagynės”.
Aukštaitijos kaime bus malami grūdai, kūrenama dūminė krosnis, verdama žolelių arbata ir kepama Sekminių kiaušinienė. Čia bus audžiamos juostos ir karpomi senoviniai karpiniai iš popieriaus. Meistrai rodys, kaip dengiami šiaudiniai stogai. Labai įdomu bus stebėti senovinius vestuvinius papročius.
Suvalkijos sodyboje moterys gamins šarmą, kuriuo skalbs, rodys, kaip buvo lyginama žarijomis kaitinamu lygintuvu, kaip buvo dažomi siūlai ir verpiama. Šalia sodybos bus ariama, akėjama, kerpamos avys, karšiama vilna.
Muziejaus miestelyje dirbs puodžiai, kalvis, skardininkas, pynėja, siuvėja, audėja, demonstruojamas gintaro apdirbimas. Galėsite paragauti burnoje tirpstančių margablynių ir meduolių. Miestelyje šurmuliuos etnografinė viktorina, o Plokščių mokykloje vyks senovinės pamokos. Geležies krautuvėje matysite senovinius geležinius įrankius ir ūkyje naudojamus daiktus.
Žemaitijoje bus gaminami spragilai, drožiami šaukštai, rišamos šluotos, plėšomos karnos ir gaminamas vytelių pluoštas. Meistrai rodys, kaip senoviniu būdu tveriamos tvoros iš karčių ir žiobrių. Bus organizuojami liaudiški kaimo žaidimai vaikučiams ir jaunimui. Čia pat bus ruošiamasi šienauti: gaminami dalgiakočiai, žaginiai, bus plakami dalgiai. Vietoje pjaus rąstus, skaldys malkas ir kraus į kūgį. Norintys galės paragauti žemaičių gaspadinių virtos sriubos.

Kviečiame atvažiuoti į Lietuvos liaudies buities muziejų pažiūrėti, susipažinti ir patiems senovinių ūkio darbų ir amatų pabandyti!
Laukiame Jūsų atvykstant! Programa plačiau – interneto svetainėje www.llbm.lt.

DAUGIAU