Analziuojant žvėrį

Analziuojant žvėrį

 

Vienam vakarui Kablys taps mistine šiandienos šventykla. Panirk į nebūties laiką, palikdamas lekiantį tempą. Paslaptingas rūkas įtrauks į šiandieninį ritualą, kuriame gali klaidžioti, atrasti, pasitikėti, klausti ir atsakyti. Stebėti arba įsitraukti. Galbūt ten sutiksi žvėrį. O gal žvėris esi tu pats?
Performatyvus įvykis “Analizuojant žvėrį”- naujausias dviejų menininkų, Pauliaus Markevičiaus ir Barboros Šulniūtės, kolaboracijos kūrinys.

Kviečiamos visos gyvūnų rūšys! Tankiausio miško giliausioj migloje.
Ateik – labiausiai nenuspėjamas žvėrie
Įsiklausyk – urbanistinėj giesmėj
Nurimk – atsibudęs paslapty
Eime – kelialapis čia:

www.TolynGilyn.lt

Šis įvykis tai tarpinė erdvė tarp spektaklio ir instaliacijos, kuomet, riba tarp stebinčiojo ir dalyvaujančio asimiliuosis ir išnyks, susiliedama bendrame erdvės laike, tarsi sulaužydama įprastus fizikos dėsnius. Kūrinio procese laiko linijinė tėkmė neegzistuoja. Tai – ritualui būdingas pojūtis, kuomet susikoncetruojama į tikslą, veiksmą, būseną, o visa kita skrieja aplink, tarsi būnant viesulo centre, kur sklando visiška ramybė, tačiau aplink – žemė maišosi su dangumi, objektais, daiktais, augalais, žmonėmis, gyvūnais…. .

Darbas yra skirtas atkreipti dėmesį į tokią būseną ir paties ritualo prigimtinį poreikį žmogui. Žinoma, savo atvirumu erdvė gali išprovokuoti visai kitokius jausmus, kitokius ritualus, kiekvienam žiūrovui, tad džiaugsimės, jei tokių skirtingų ir individualių požiūrių, patirčių šis kuriamas įvykis suteiks.

Idėjos autoriai:
Paulius Markevičius
Barbora Šulniūtė

Idėjos šviesų dailininkas:
Vaclovas Grinius

Idėjos garsas:
Gallinago Gallinago

Dalyvauja:
Simonas Dovidauskas. Vygandas Vadeiša.
Julija Šatkauskaitė. Marija Petravičiūtė.
Eglė Valadkevičiūtė. Indrė Liutkevičiūtė.
Greta Grinevičiūtė. Goda Simonaitytė.
Povilas Adomaitis. Mantas Stabačinskas.
Saulius Baltrūnas. Adelė Teresiūtė – Aukštikalnė.
Sigita Pikturnaitė. Ieva Kaniušaitė.
Rimvydas Ambrazevičius ir kt.

Idėją remia:
Lietuvos kultūros taryba
Kablys+ Kultūra
Urbanistinis draustinis

DAUGIAU