ANDRIAUS ŽLABIO FORTEPIJONO REČITALIS

ANDRIAUS ŽLABIO FORTEPIJONO REČITALIS

FORTEPIJONO REČITALIS
ANDRIUS ŽLABYS, Lietuva/JAV
2016 m. spalio 30 d., 18 val

Andrius Žlabys

„Grammy” apdovanojimui 2003 metais nominuotas atlikėjas – vienas garsiausių Lietuvos pianistų per visą šalies istoriją. Tarptautiniam Andriaus įvertinimui ypač svarbūs buvo jo koncertai su geriausiais pasaulio orkestrais: Niujorko filharmonijos, Bostono simfoniniu ir kitais.
Vilniuje baigęs vidurinę mokyklą, studijuoti išvyko į Jungtines Valstijas, kur po penkerius metus praleido Curtis muzikos institute (Filadelfija) ir Klivlendo muzikos institute. Net JAV Andriaus talentas buvo pastebėtas kone akimirksniu: praėjus keliems mėnesiams po jo atvykimo į šalį dienraštis „Chicago Tribune” pavadino jį „vienu talentingiausių pastarojo meto jaunųjų pianistų”. O 2008 metų balandį, po jo rečitalio Niujorko „Metropolitan” muziejuje, straipsnį apie tą koncertą laikraštis „The New York Sun” pavadino „Švytinti pianistų viltis”.
Jo meninę saviraišką skabiais epitetais vertino ir kiti leidiniai, rašę apie Andriaus „lengvą virtuoziškumą”, „turtingą ir platų” jo garsą, „užburiančias interpretacijas” ir „giluminį muzikos pojūtį”.
2003 metais Andrius pretendavo į „Grammy” už George Enescu Fortepijoninio kvinteto įrašus – projektą, įgyvendintą kartu su smuikininku Gidonu Kremeriu ir jo suburtu kameriniu orkestru „Kremerata Baltica”.
Nors jam paklūsta įvairių epochų ir stilių repertuaras, Andrius visuomet su ypatinga pagarba imasi J. S. Bacho kūrinių. Kita vertus, jis groja daug šiuolaikinės muzikos, yra atlikęs keliolikos specialiai jam parašytų kūrinių premjeras.    

DAUGIAU