Anton Čechov DĖDĖ VANIA rež. Tadas Montrimas

Anton Čechov DĖDĖ VANIA rež. Tadas Montrimas

Spektaklis rusų kalba rodomas Literatūriniame A. Puškino muziejuje Markučiuose (Subačiaus g. 124, Vilnius).

Lietuvos rusų dramos teatras pristato imersinio (įtraukiančio, interaktyvaus) teatro spektaklį rusų kalba pagal A. Čechovo pjesę „Dėdė Vania“. Spektaklio inscenizacijos autorius ir režisierius statytojas – Tadas Montrimas. Inovatyviu principu sukurtame spektaklyje žiūrovas su gidu keliaus po skirtingas veiksmo vietas, tapdamas nematomu ir nebyliu ten vykstančių įvykių liudininku. A.Puškino muziejus Markučiuose – ideali vieta atkurti XIX amžiaus pabaigos, kaip pats Čechovas įvardijo, „scenas iš provincijos gyvenimo“. Patogi ne tik geografinė padėtis, autentiškumą ir atmosferą išsaugoję muziejaus kambariai, bet ir kalvoto landšafto teritorija aplink namą, tinkama atskiras scenas vaidinti ne tik namo patalpose, bet ir aplink jį, taip dovanojant žiūrovams tikrą „kelionės laiku“ pojūtį.

Į „Dėdę Vanią“ susirinkę žiūrovai bus padalijami į 4 grupes po 8 žmones. Kiekvienai grupei skiriamas gidas – stalkeris, kurio užduotis – koordinuoti žiūrovų kelionę po 1896 m. Čechovo parašytą kūrinį. Gidai supažindins savo grupes su būsimo spektaklio žaidimo taisyklėmis, žiūrovų pareigomis ir teisėmis bei išdalins kaukes, kurių žiūrovai neturės teisės nusiimti iki pat spektaklio pabaigos. Vienu metu bus vaidinamos 4 atskiros scenos, stebimos skirtingų grupių žiūrovų, kurios pagal gidų nurodymus keliaus spektaklio erdvėje. Kambariai Markučių dvare atskirti durimis, bet tiek žiūrovai, tiek pjesės herojai, būdami savo aplinkoje, gali girdėti už sienos vykstantį gyvenimą.

Spektaklio „Dėdė Vania“ kūrėjų tikslas – atkurti ne pjesės siužetą, bet pačią situaciją – neapykantos, savigraužos, pykčio, o kartu ir meilės bei aistros perpildytus Voinickio namus. Norime žiūrovui sukurti sąlygas ne tik stebėti, bet ir patirti, maksimaliai pasinerti į visiškai naujus išgyvenimus, patirtis, jausmus.

Spektaklyje vaidina:

Aleksandras Vladimirovičius Serebriakovas, atsistatydinęs profesorius – Aleksandr Agarkov

Jelena Andrejevna, jo žmona –  Juliana Volodko

Sofija Aleksandrovna (Sonia), jo duktė iš pirmosios santuokos – Jelena Orlova

Marija Vasiljevna Voinickaja, slaptojo patarėjo našlė, pirmosios profesoriaus žmonos motina – Inga Maškarina

Ivanas Petrovičius Voinickis, jos sūnus – Viačeslav Lukjanov

Michailas Lvovičius Astrovas, gydytojas – Andrius Darela

Ilja Iljičius Teleginas, nusigyvenęs dvarininkas – Jurij Ščiuckij

Marina, sena auklė – Valentina Lukjanenko

Serebriakovo mirusi žmona – Liuda Gnatenko

Palydovas – Artur Svorobovič

Palydovas – Artūras Aleksejevas

Palydovas – Telman Ragimov

Palydovas – Aleksandr Kanajev

DAUGIAU