Apsilankymas Europos parke šeimai

Apsilankymas Europos parke šeimai

Europos parkas – romantiškas 55 hektarų meninis kraštovaizdis, pilnas paslapties ir atradimų džiaugsmo.

Atsigaukite visapusiškai muziejuje po atviru dangumi: pasivaikščiojimas gryname ore, klausantis pušų ošimo ir paukščių balsų padės atgauti jėgas, o meno kūriniai ir kūrybinga atmosfera įkvėps, leis išsigryninti mintis ir pasvajoti.
Europos parko istorija prasidėjo nuo devyniolikmečio skulptorius Gintaro Karoso siekio ir užsispyrimo apleistame miške sukurti modernaus ir šiuolaikinio meno muziejų. Muziejaus tikslas – meno kalba įprasminti geografinį Europos žemyno centrą, 1989 metais nustatytą Prancūzijos Nacionalinio geografijos instituto. Meno kūriniai „įauginami“ ir „atranda“ savo harmoningą buvimą kartu su supančia gamta. Išraiškingas parko reljefas, kalvelės ir lomos, nedideli tvenkiniai kartu su meno kūriniais sudaro nedalomą visumą. Žavi geltonai žydinčios pievos pavasarį ir taurūs spalvų sąskambiai rudenio rūkuose.

Britų dienraščio „The Independent“ įtrauktas į įspūdingiausių pasaulio muziejų penkiasdešimtuką. Tarptautinio kelionių albumo „Destination Art“ pripažintas unikaliausia mūsų šalies vieta, dėl kurios verta aplankyti Lietuvą. Čia eksponuojama daugiau kaip šimtas dailės kūrinių. Tarp įvairių pasaulio šalių menininkų sukurtų skulptūrų – žymiausių šiuolaikinio meno kūrėjų M. Abakanovič (Abakanowicz), D.Openheimo (Opennheim), S. LeVito (LeWitt), B. Peper (Pepper) darbai.

Europos parkas yra 20–30 minučių kelio nuo Vilniaus centro. Pavažiavę Žaliųjų ežerų keliu nuo Vilniaus į šiaurę, Europos parke, pateksite į fantazijų pasaulį.

·         Net iš Pietų Afrikos vėjas atpūtė į Europos parką keistų lapų, ir tokių didžiulių, kad net ir Jūs galite pasisukti kartu…
·         Pasivaikščiosite labirinte, kuris vingiuoja žeme lyg medžio kontūru, o jo sienos iškyla iš… televizorių.

·         Įžengus į geležinį namelį skambiai pavadintą „Šviesos rūmais“, viskas aplink sužaižaruoja veidrodiniais paviršiais, o žemė po kojomis netikėtai susvyruoja.
·         Parko takeliai atveda ir iki milžiniško krėslo, tačiau nesumanykite prisėsti, tai – „Krėslas – baseinas“.

 

Ar žinote, kad:

·         Europos parką 1987 metais pradėjo kurti jaunas menininkas, kuriam tuo metu buvo tik 19 metų.
·         Pirma skulptūra Europos parke pastatyta 1991 metais, tai – Europos parko simbolis.

·         Europos parkas yra pirmasis nevyriausybinės organizacijos muziejus Lietuvoje.
·         Europos parko dailės kūrinys 2000 metais agentūros Guinness World Records pripažintas didžiausia pasaulyje skulptūra iš televizorių.

 

Europos parkas dirba kasdien nuo 10.00 val. iki saulėlydžio. Paskutiniai lankytojai įleidžiami likus 2 val. Iki saulėlydžio, vasarą – iki 19.00 val. 

www.europosparkas.lt      www.facebook.com/EuroposParkas

1

DAUGIAU