free Ar saugus NATO skėtis?

Ar saugus NATO skėtis?

Balandžio 3 d. vykusiame Baltijos šalių bei JAV viršūnių susitikime Vašingtone buvo priimta politinė deklaracija, įtvirtinanti nepalaužiamą keturių valstybių – #Lietuvos, Latvijos, Estijos ir JAV – įsipareigojimą Šiaurės Atlanto sutarties 5-ajam straipsniui. JAV įsipareigojo ir toliau dislokuoti pajėgas Baltijos valstybėse, siekdamos sustiprinti atgrasymą ir gynybą, remiant Lietuvos, Latvijos ir Estijos pastangas toliau vystyti nacionalinę gynybą.

2017 m. Lietuva pateko į geriausiai gynybą finansuojančių NATO šalių aštuntuką, 2018 m. pirmą kartą krašto apsaugai Lietuva skiria 2 proc. BVP. Tačiau ar to pakanka, esant sudėtingai geopolitinei situacijai? Kodėl Lietuvoje dažnai supriešinamas investavimas į gynybą ir žmonių gyvenimo gerėjimas? Ar esame saugūs po NATO skėčiu?

Apie tai kalbėsimės balandžio 26 d. 18 val. Knygų ministerijoje su buvusia Krašto apsaugos ministre, NATO Parlamentinės Asamblėjos prezidente Rasa Juknevičiene ir visuomenės veikėju, televizijos ir radijo laidų vedėju Algiu Ramanausku. Diskusiją moderuoja Andrijana Filinaitė.

DAUGIAU