Arkadijaus Vinokuro knygos „Mes nežudėme“ pristatymas

Arkadijaus Vinokuro knygos „Mes nežudėme“ pristatymas

Kviečiame į aktoriaus, žurnalisto, rašytojo Arkadijaus Vinokuro knygos „Mes nežudėme” pristatymą. Renginyje dalyvauja: knygos autorius ir Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto mokslo darbuotojas dr. Hektoras Vitkus.

Autorius teigia, kad knyga „Mes nežudėme” – ne apie nusikaltėlius, dalyvavusius bendrapiliečių žydų naikinime, o lietuviai nėra žydšaudžių tauta ir vaikai nekalti dėl tėvų nusikaltimų. Knygoje galima susipažinti su vaikais, anūkais, giminėmis tų, kurie žudė, konvojavo žudynių vietų link, plėšė. Tarp nusikaltėlių buvo jų tėvai, dėdės, seneliai. Pašnekovai dalijasi savo skausmu, gėda ir neretai – meile savo tėvams, apie kurių nusikaltimus nieko nežinojo.

„Perskaičiau vienu prisėdimu, – apie knygą rašo politikas, istorikas, rašytojas dr. Arvydas Anušauskas. – Dar nemačiau Lietuvoje tokiu kampu nagrinėjamos šios temos. Arkadijaus Vinokuro knyga „Mes nežudėme”, kurioje pateikti pokalbiai su keliomis dešimtimis dalyvavusių holokauste – žydšaudžių vaikais (anūkais) ir kitais giminaičiais, iškelia daugybę klausimų, į kuriuos atsakymus teks rasti pačiam skaitytojui.”

DAUGIAU