”ART OF TRIO”

”ART OF TRIO”

Lapkričio 23 d. 19 val.

,,ART OF TRIO”
VYTIS ŠAKŪRAS (fortepijonas), MINDAUGAS BAČKUS (violančelė), VYTAUTAS SRIUBIKIS (fleita), Lietuva

Vytis Šakūras

Šis Vilniuje gimęs pianistas jau daugelį metų koncertuoja ne tik Lietuvoje, bet ir Vokietijoje, Šveicarijoje, Italijoje, Austrijoje, Anglijoje, Danijoje, Norvegijoje, Japonijoje. Vytis – įvairių konkursų ir festivalių dalyvis bei prizininkas.
Studijavo Vilniuje ir Frankfurte, o Kelno muzikos mokykloje tobulinosi pas Albano Bergo kvarteto narius, dalyvavo garsių pianistų (B. Ringeissen, I. Lazko, L. Fleisher, M. Bilson) rengtuose meistriškumo kursuose.
Į įvairius projektus Vytį reguliariai kviečia Frankfurto opera, nuo 2013 metų jis yra Kopenhagos festivalio ansamblio narys. Vytis dalyvavo ne viename prestižiniame muzikos renginyje: E. Griego festivalyje Bergene (Norvegija), Y. Menuhino festivalyje Gštade (Šveicarija) ir kt.

Mindaugas Bačkus

Šis intensyviai koncertuojantis violončelininkas, daugelio festivalių ir tarptautinių renginių dalyvis, jau kelerius metus vadovauja Klaipėdos kameriniam orkestrui ir dėsto Klaipėdos universiteto Menų fakultete.
Jis studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Šiaurės karališkajame muzikos koledže (Jungtinė Karalystė) ir Utrechto aukštojoje menų mokykloje (Olandija).
Kaip kūrybiškas ir eksperimentų nebijantis atlikėjas Mindaugas dalyvauja labai įvairiuose muzikos projektuose: groja senąją ir baroko muziką, klausytojams pristato XX ir XXI amžių kompozitorių kūrybą, yra kviečiamas į džiazo festivalius.
Įvairių grojimo būdų ir stilių sąveika Mindaugo interpretaciniam braižui suteikia ryškaus kolorito, kuris pasireiškia drąsiu vaizduotės polėkiu, gyvybinga ir įtaigia intonacija, turtinga tembrine ištarme bei skoningai kuriama stilistine atmosfera.

Vytautas Sriubikis

Šis fleitininkas – vienas geriausių savo instrumento meistrų Lietuvoje. Baigęs studijas Vilniuje įstojo į Viurcburgo muzikos akademiją Vokietijoje, o vėliau papildomai mokėsi pas aukščiausio lygio muzikus – Niujorko, Berlyno ir Londono filharmonijos orkestrų solistus.
Jis pats, kaip solistas ir įvairių kolektyvų narys, koncertavo ne vienoje pasaulinio garso scenoje su žymiais orkestrais ir dirigentais. Dalyvavo dešimtyse festivalių Lietuvoje, daugelyje Europos šalių ir kitur (Libane, Izraelyje).
Prieš kelerius metus Vytautas su kolegomis inicijavo projektą „Bach in India”, sujungusį J. S. Bacho muziką (dvi Trio sonatos) su senąja Šiaurės Indijos muzikine tradicija. Šis projektas apkeliavo daugelį Lietuvos miestų, o 2013 metais buvo pristatytas Indijoje – Delyje ir Džaipūre.
Vytautas yra Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro orkestro fleitų grupės koncertmeisteris ir Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos fleitos klasės ir kamerinio ansamblio mokytojas.

Renginio nuoroda: http://www.vaidilosklasika.lt

DAUGIAU