Astos ir Dainiaus Vaičekonių koncertas „Su meile – Kaunui”

Astos ir Dainiaus Vaičekonių koncertas „Su meile – Kaunui”

Astos ir Dainiaus Vaičekonių koncertas „Su meile – Kaunui”

Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, V. Putvinskio g. 55, Kaune

Birželio 29 d., ketvirtadienį, 18 val.

kviečiame į koncertą „Su meile – Kaunui”. Renginio metu žiūrovų širdis virpins Astos ir Dainiaus Vaičekonių fortepijoninis duetas. Koncerte lankytojai išgirs ir solistės Juditos Leitaitės bei smuikininkės Paulinos Daukšytės atliekamus kūrinius.

Renginio metu skambės Liudviko van Bethoveno, Fanny Mendelssohno, Eric Ewazeno, M. K. Čiurlionio, Richardo Strausso, Giedriaus Kuprevičiaus, Algimanto Raudonikio ir kitų kompozitorių kūriniai.

A. ir D. Vaičekonių fortepijoninis duetas gyvuoja daugiau nei 20 metų. Jie abu koncertuoja ne tik kaip duetas, bet ir kaip solistai bei kamerinės muzikos atlikėjai.

Dainius Vaičekonis kaip solistas koncertavo su daugeliu simfoninių orkestrų, tarp jų su Lietuvos nacionaliniu, Vašingtono universiteto, Montanos valstijos, Port Angeles, Mount Vernono, Bremertono miestų ir Sietlo Ramiojo vandenyno universiteto simfoniniais orkestrais. Jis tapo konkursų Frances Walton ir Vašingtono universiteto koncertų konkurso nugalėtoju, taip pat Tarptautinio Šuberto pianistų konkurso (Dortmundas, Vokietija) laureatu.

Asta Vaičekonienė bakalauro studijas baigė Lietuvos muzikos akademijoje, dirbo koncertmeistere Vaclovo Daunoro, Giedrės Kaukaitės ir Sigutės Stonytės dainavimo klasėse. 1995 m. išvyko į JAV, kur 2000 m. įgijo magistratūros laipsnį Vašingtono valstijos universitete. Asta aktyviai įsitraukė į koncertinę veiklą, jos kelionės nusidriekė po JAV, Izraelį, Lietuvą, Vokietiją ir Kanadą.

A. ir D. Vaičekonių duetas koncertavo Vašingtono valstijos universitete, Notre Dame universitete, Indianoje, Bowling Green universitete, Ohajo, Oswego universitete, Niujorko valstijoje ir kitur. Praėjusiais metais Vaičekoniai Izraelyje pristatė naują programą „Dabartinių JAV, Lietuvos ir Izraelio kompozitorių kūriniai dviem fortepijonams”. Astos ir Dainiaus duetas yra dažnas svečias klasikines muzikos radijo stoties King FM 98.1 Seattle laidose. Šis duetas ne tik rengia koncertines programas, dalyvauja festivaliuose, bet taip pat bendradarbiauja su profesionaliomis šokių trupėmis ir chorais.

Asta ir Dainius Vaičekoniai gyvena Sietle. Čia yra įkūrę lietuvių bendruomenės chorą „Vakarai”, kuris sėkmingai dalyvavo Dainų šventėse Toronte, Čikagoje ir Lietuvoje.

Renginio organizatorius Všį „Muzikos karalystė”, vadovė Judita Leitaitė

Įėjimas su muziejaus bilietu.

DAUGIAU