Atgaiva kūnui ir sielai…

Atgaiva kūnui ir sielai…

Atgaiva kūnui ir sielai…

Dargužiai, Perloja, Merkinė, Druskininkai, Liškiava

 

Gražių dalykų geba sukurti žmogaus rankos, dar gražesnių vaizdų sukuria gamta. Nemuno kilpos, vaizdingi slenksčiai, amžių nugludinti piliakalniai, mineralinių vandenų versmės – tai didžiausi Dzūkijos gamtos lobiai. Kelionė vaizdingu maršrutu tikrai neprailgs.

Pirmiausiai aplankysime Dargužių kaimą, kuris žinomas kaip sūrių sostinė. “Sūrininkų namų” virtuvėje siekiama išryškinti natūralų produktų skonį. Patiekalų pagrindas – vietoje gaminami ir brandinami sūriai. Valgiams naudojami vietiniai, smulkių ūkininkų užauginti ir pagaminti produktai
Užsuksime į “Perlojos respubliką”, kuri kadais, senoliai sako, buvo didelis ir garsus miestas, tęsęsis net nuo Merkinės iki Varėnos. Žaliaskarių eglių lydimi privažiuosime Merkinės apylinkes. Šią vietovę šiandien garsina stebuklinga piramidė, senovės laikus menantis piliakalnis. Kiek smagių istorijų ir nutikimų apie gražiąsias Dzūkijos mergeles mena Merkinės girios… Merkinėje didžią meilę pažino bei Lenkijos karalius ir Lietuvos didysis kunigaikštis Vladislovas Vaza IV. Vykstame į Druskininkus. Pasivaikščiosime po vieną gražiausiųLietuvos kurortinių miestų, pasigrožėsime “sūriuoju” Druskonio ežeru. Druskininkus svajingomis sonatomis garsino M. K. Čiurlionis, tad užsuksime ir į jo memorialinį muziejų.

Liškiavoje – maloniai nustebins vėlyvojo baroko perlas – Šv. Trejybės bažnyčia, kuri garsi tarp piligrimų stebuklingu Dievo Motinos paveikslu, atrestauruotu vienuolynu ir turtinga architektūra bei istorija. ir vienuolynas.
Vakare grįžtame namo.

 

Į kelionės kainą įskaičiuota: 
kelionė patogiu autobusu;
kelionės vadovas – gidas;
apžvalginės ekskursijos.

Mokami objektai:
M. K. Čiurlionio memorialinis muziejus 4 Lt;
Liškiavos bažnyčia: suaugusiems 5 Lt, vaikams 3 Lt
Sūrių degustacija „Sūrininkų Namuose“ (penkių sūrių padėkliukas + naminė duona) 15 Lt/asm.

DAUGIAU