Atidaroma Jūratės Kazakevičiūtės paroda

Atidaroma Jūratės Kazakevičiūtės paroda

Gegužės 17 d. 18 val. Palangos, „Ramybės” galerija (Vytauto g. 35) kviečia į Jūratės Kazakevičiūtės objektų ir minkštųjų skulptūrų parodos „Transformacijos. Dialogas su gamta” atidarymą.

Druskininkietė tekstilininkė Jūratė Kazakevičiūtė parodoje „Transformacijos. Dialogas su gamta” pristatys minkštas, tekstilines skulptūras – tai gan didelės, siurrealistinės, realių fizinių parametrų kimštos figūros. Autorė akcentuodama kūno nuogumą siekia pažvelgti į jį be išankstinės nuostatos, kiek įmanoma objektyviau. „Jautiesi, lyg įkyriai tyrinėtum kokį keistą žmogų – gyvą būtybę. Autorė greičiausiai sąmoningai siekė tokio poveikio – „žmogskulptūrės” visada turi žmogaus kūno pavidalą.” (A. P. Virbickaitė)
„Skulptūrų kūrimo procesas galėtų tapti pilnaverte kūrinio tąsa, juk kokios pribloškiančios jos savo atvirumu, kuomet susegtos smeigtukais, jų išklotinės regisi iškalbingesnės, nei įgyti veido bruožai, tegul abstraktūs ir komunikabilūs. Toks jau tas išsinėrimas iš odos, kuomet šiuolaikinė tekstilė netenka savo rūbo. Paklūsta koncepciniam laikmečio diktatui. Skolina ir skolinasi iš aplinkos medijų ir kitų meno sferų kanonų. J.Kazakevičiūtės nebyliųjų, akimis sekiojančių žiūrovą kūrinių garso takelis – „skulptūra-tekstilė-objektas-instaliacija.” (I. Kazakevičius)
Paroda veiks iki birželio 14 dienos.

DAUGIAU