Atila

Atila

Giuseppe Verdi 

ATTILA 
(Atila)
2 dalių opera 
Temistocle Solera ir Francesco Maria Piave libretas pagal Friedrich Ludwig Zacharias Werner romaną „Atila, Hunų vadas”
Opera atliekama originalo kalba su lietuviškais subtitrais

Muzikinis vadovas ir dirigentas Erkis Pehk
Dirigentas Virgilijus Visockis
Režisierius Üllar Saaremäe, 
Dailininkas Madis Nurms, 
Choreografas Oleg Titov, 
Šviesos dailininkas Margus Vaigur, 
Chormeisteriai Ramūnas Tilvikas, Rasa Vaitkevičiūtė

G.Verdi opera ATILA – bendras Kauno valstybinio muzikinio teatro pastatymas su Estijos nekomercine organizacija „PromFest ” ir Piarnu miesto teatru „Endla”. Operos pastatymas tarptautinėmis pastangomis yra dalis žinomo tarptautinio operos festivalio „PromFest”, kuris apjungia „Klaudia Taev” jaunųjų operos dainininkų konkursą ir operos pastatymą. 

2011 m. pasirinktą G.Verdi operą ATILA interpretavo estų menininkai: dirigentas Erki Pehk, kuris yra ir šio festivalio meno vadovas, režisierius Üllar Saaremäe, dailininkas Madis Nurms, choreografas Oleg Titov, šviesos dailininkas Margus Vaigur. Operoje dainuoja žymūs operos atlikėjai iš įvairių šalių. Kauną spektaklyje atstovauja teatro choro dainininkai (chorm. Ramūnas Tilvikas), orkestro muzikantai, dirigentas Virgilijus Visockis, kuris dirigavo ir vieną spektaklį Piarnu festivalyje birželio 10 d. Nedidelę tenorinę Uldino partiją operoje dainuoja mūsų teatro choro dainininkas Evaldas Kondrackis. Pagrindinę moters partiją operoje dainuoja nuostabusis Lietuvos sopranas Sandra Janušaitė. 

Tarptautinis operos festivalis „PromFest”, organizuojamas nuo 2003 m. kas du metai, puoselėja tradiciją, kad operų pastatymuose dainuotų jaunųjų vokalistų konkurso „Klaudia Taev” laureatai. Šiemet festivaliui pasirinktoje G.Verdi operoje ATILA pagrindinį vaidmenį atlieka šio garbingo konkurso 2009 m. laureatas Anatoli Siuko iš Baltarusijos. Dainininkas sužavėjone tik gražaus tembro bosu, puikia išvaizda, bet ir neįprastai jaunu amžiumi – jam tik 23 metai. Beje, šį konkursą 2003 m. yra laimėjęs ir mūsų teatro solistas Laimonas Pautienius, ta proga jis dainavo festivalio operose – A.Rubinšteino „Demonas” (2005) ir G.Bizet „Karmen”. Kitus vaidmenis ATILOJE dainuoja puikus tenoras Erik Fenton iš JAV ir pritrenkiančio balso grožio baritonas baltarusis, šiuo metu dainuojantis Sankt Peterburgo Marijos teatre Vladislav Sulimski, dar vieną nedidelę boso partiją operoje atlieka garsusis estų bosas Mati Palm. 
Birželio 4, 8, 10 dienomis opera buvo parodyta Piarnu, o birželio 6 d. ją vertino Tartu miesto „Vanemuine” teatro žiūrovai. Džiugu, kad Kauno muzikinio teatro menininkai drauge su solidžia solistų grupe iš tiesų sužavėjo estų publiką, atlikėjai buvo pamaloninti neįtikėtinai ilgai trukusiomis ovacijomis, kurių daugiausiai nusipelnė lietuvaitė Sandra Janušaitė. Visi stebėjosi nedidelio choro kolektyvo gebėjimu ne tik įspūdingai, skambiai ir įtaigiai padainuoti choro numerius, bet ir artistų šauniai įvaldytais scenos judesiais, gera vaidyba. Puikių vertinimų sulaukė ir orkestro muzikantai. 

G.Verdi ankstyvojo laikotarpio šedevrą operą ATILA matė ne tik festivalio „PromFest” žiūrovai, bet ir kito, plačiai žinomo tarptautinio festivalio „Birgitta”, klausytojai. 2011 m. rugpjūčio 11 d. operų maratonas Taline prasidės būtent šiuo spektakliu. „Birgittos” festivalyje bus parodytos 4 operos, 3 klasikinio baleto spektakliai, 2 modernaus šokios spektakliai ir koncertinė programa. 

2011/2012 m. sezoną Kauno valstybinio muzikinio teatro scenoje G.Verdi opera ATILA galės pasidžiaugti ir Lietuvos melomanai, ši opera Lietuvoje bus statoma pirmą kartą.

DAUGIAU