free Atrask. Istoriniai Vilniaus senamiesčio sodai

Atrask. Istoriniai Vilniaus senamiesčio sodai

Tai ekskursija apie žaliojo Vilniaus grožį – istorinius ir dabar puoselėjamus senamiesčio sodus.

Pasivaikščiojimą pradėsime nuo karalienės Bonos Sforcos įkurto renesansinio rūmų sodo: sužinosite, kaip jis galėjo atrodyti, ar valdovai žinojo egzotinių vaisių skonį, kokie prieskoniniai ir dekoratyviniai augalai bei daržovės karalienės Bonos dėka atkeliavo į Lietuvą.
Toliau surasime paslaptingą Pilies gatvės kiemą, kuriame XVIII a. pab. buvo įkurtas pirmasis botanikos sodas Vilniuje, išgirsite istorijas ne tik apie šio sodo įkūrėjus, bet ir kitas garsias asmenybes, gyvenusias šiame kieme. Sužinosite, kaip botanikos sodas plėtėsi, įsikūrė Sereikiškėse ir XIX a. pr. tapo vienu žinomiausių Rytų Europos botanikos sodų bei kas lėmė, kad klestėjęs turtingas botanikos sodas sunyko ir virto parku. Bernardinų sode atskleisime vienuolių augintų vaistažolių paslaptis.
Ekskursiją ves gidė Saulė Umbrasienė kartu su ekologe, augalų žinove Edita Medeina (www.medeinos.lt), kuri papasakos daug įdomybių apie dabar šiuose soduose auginamus augalus, atsakys į ekskursijos dalyvių klausimus apie naudingus bei dekoratyviuosius augalus.
Ekskursijos pabaigoje norintieji galės palikti gidei arbatpinigių.
Susitikimo vieta: Vilniaus Katedros aikštė, priešais Valdovų rūmų vartus.
Planuojama trukmė apie 2 val.
Registruotis į ekskursiją galite paspaudę nuorodą:
www.tiny.cc/ekskursija
Gido
pažymėjimas Nr. 13835

DAUGIAU