Audronės Petrašiūnaitės paroda „Tylus gyvenimas“

Audronės Petrašiūnaitės paroda „Tylus gyvenimas“

Paveikslų galerijoje, K. Donelaičio g. 16, Kaune

Audronės Petrašiūnaitės paroda „Tylus gyvenimas” iš ciklo „Lūžio kartos vardai”.

2013 metais prasidėjęs parodų ciklas „Lūžio kartos vardai” šįkart pristato Audronę Petrašiūnaitę (g. 1954) – vieną aktyviausių Lietuvos tapytojų, kuri nesiliauja stebinti vis naujais kūrybiniais ieškojimais.

Į dailės pasaulį Petrašiūnaitė atėjo XX a. 9 deš. su jautrios koloristikos darbais, pasakojančiais asmeninio gyvenimo istoriją.

XXI amžiuje A. Petrašiūnaitės tapyba ir toliau išlieka autobiografiška. Tik gyvenimo diktuojamų temų ratas keičiasi. O ir į tapomus motyvus dailininkė pažvelgia drąsiau.

Parodoje šalia ankstyvosios Petrašiūnaitės tapybos rodomi paskutinieji, 2015 metais sukurti darbai.

Primename, kad 2000 m. Kauno Paveikslų galerijoje buvo atidaryta „Lūžio kartos ir jos mokytojų” ekspozicija, skirta XX a. paskutinio dešimtmečio Kauno dailininkų darbams. „Lūžio kartos” pavadinimas nebuvo susietas su dailininkų amžiumi. Jų „lūžio” pagrindą lėmė studijų sovietmečiu ir 9 deš. pabaigoje pasikeitusios kultūrinės, politinės ir ekonominės situacijos laisvėjančioje Lietuvoje sankirta.

Dėl M. K. Čiurlionio dailės muziejaus rekonstrukcijos 2006 m. „Lūžio kartos” ekspozicija buvo uždaryta. „Lūžio kartos vardai” nesiekia atkurti buvusios ekspozicijos. Parodų ciklo tikslas – pristatyti 9 deš. buvusius jaunuosius dailininkus ir jų mokytojus dabartiniame kontekste.

 

DAUGIAU