Aurimo Eidukaičio tapybos paroda

Aurimo Eidukaičio tapybos paroda

2014 m. kovo mėn. 27 d., ketvirtadienį 17:30 val.
“Klaipėdos galerijos” filiale
“Herkaus” mados ir verslo centre (H.Manto 22)
atidaroma
Aurimo Eidukaičio
tapybos paroda “Nauja tikrovė”

Aurimo Eidukaičio paveikslai tarsi sustabdyta akimirka iš sapno. Siurrealus, giluminis kūrinių vaizdas įtraukia žiūrovą į kitą realybę. Dabarties ir praeities simboliai atsidūrę greta vienas kito kuria naujas reikšmes ir pasakojimus..
Tapytojo darbuose gausu renesansinės architektūros, antikinių skulptūrų, senųjų kultūrų vaizdinių. Šalia šių statiškų objektų atsiradusios dabarties apraiškos kuria mizanscenas, pasakojančias apie dailininko požiūrį į jį supančią aplinką. Monumentalūs, trimačio vaizdo iliuziją kuriantys darbai leidžia žiūrovui „įeiti” į kūrinio vidų. Sąmoningai įkomponuoja į prieš šimtmetį vyravusią tapybinę nuotaiką šių dienų masinės kultūros ženklus
“Tapyba man visada buvo kaip riba tarp realybės ir pasąmonėje sukurtos iliuzijos. Paveikslas – tai tarsi naujos tikrovės kūrimas. Peržengdamas drobės plokštumą pasineriu į kitą, nors ir netikrą, išgalvotą pasaulį. Čia egzistuoja dirbtina tikrovė, tačiau savo kitoniškumu ji vilioja pasinerti į gilumą, į nežinomybę, absurdą ir beprotybę. Čia nėra nei ribų, nei griežtos nustatytos tvarkos. Viską lemia sąmoningas atsitiktinumas Svarbiausia mano paveiksluose – idėja. Idėja, kuri įkvepia naujai tikrovei gyvybę. Ir jei ta mintis, kuri egzistuodama tik paveikslo drobėje priverčia žmogų bent akimirkai stabtelti ir susimąstyti, jog tai, ką jis regi, yra vienintelė šiuo metu egzistuojanti realybė. Tai ir yra didžiausia paveikslo svarba, dėl kurios verta ir toliau žengti į neaprėpiamą tapybos erdvę” – taip savo kūrybą apibūdina Aurimas Eidukaitis
Ramiai ir nuosekliai dirbantis dailininkas pripažinimo nesivaiko, sako nemėgstantis reklamuotis. Ilgą laiką žavėjęsis ir mokęsis iš siurrealizmo tėvo Salvador Dali kūrybos A. Eidukaitis jau išgrynino savo braižą ir išmoningai dėlioja savo kūrinių istorijas.
2006 m. Šiaulių universitete pabaigė dailės studijas. Šiuo metu gyvena Klaipėdoje.
Šia paroda Aurimas pirmą kartą išsamiai pristatys savo kūrybą Klaipėdos visuomenei. Išvysti dalelę šio tapytojo talento jėgos klaipėdiečiai gali prie senojo pilies uosto. Vieno iš ten esančių pastatų sieną, 2012 m. vyras papuošė tapytu senosios Klaipėdos vaizdu.

Paroda vyks iki 2014 m. balandžio mėn. 24 d.

DAUGIAU