“Auros” šokio premjeros “Interjerai” / “Atgal”

“Auros” šokio premjeros “Interjerai” / “Atgal”

Kovo 1 d. 17 val. Kauno valstybinis dramos teatras, Parketinė salė (Laisvės al. 71).

 

  • PREMJERA „Interjerai“ (chor. Karelas Vanekas, Čekija/Vokietija)

Eini
Dažnai net nesuvokdamas,
Kad tu nuolat krenti.
Su kiekvienu žingsniu pasvyri į priekį
Ir po to sulaikai save nuo kritimo.
Vėl ir vėl krenti
Ir po to sulaikai save nuo kritimo.
Taip tu gali eiti ir kristi vienu metu…(Laurie Anderson)

 

Tai bendras Bonoje gyvenančio čekų choreografo Karelo Vaneko ir „Auros“ šokio projektas, specialiai rengtas Baltijos šalių kultūros metams Vokietijoje. Premjera įvyko 2008 m. lapkričio 27 d. Bonoje (Vokietija).

 

 

  • PREMJERA „Atgal“ (chor. Raimonda Gudavičiūtė)

 

Tai vienas naujausių „Auros“ šokio spektaklių, kurį pastatė buvusi teatro auklėtinė Raimonda Gudavičiūtė, šiuo metu tęsianti šokėjos karjerą Suomijoje. Šis spektaklis – tiesiog apie žmogų: apie jo santykius su kitu, su kitais, apie begalinį artimo ilgesį. Šokėjų duetais visų pirma siekiama išreikšti ne vyro ir moters santykių peripetijas, bet dviejų žmonių, dviejų individų. Minkštais, tąsiais judesiais, prasidedančiais iš nugaros, atskleidžiamas baimės, vienatvės, nesaugumo, grožio, praeities prisiminimų pojūtis.

 

Spektaklio premjera įvyko 2008 m. spalio mėn. Kaune per 18-ąjį tarptautinį modernaus šokio festivalį. Jaunosios choreografės debiutas sulaukė aibės aplodismentų ir palankių atsiliepimų spaudoje. „Spektaklio grynumas, vientisumas ir grakštumas sukūrė tai, kas suteikia tikrą stebėjimo malonumą akimis“, – rašoma kultūros ir meno savaitraštyje „Nemunas“.

 

 

Daugiau informacijos www.aura.lt

 

DAUGIAU